Uczniowie ze "Wzgórza" na praktykach na Malcie

piątek, 16 marca 2018 r., 15:34
fot. nadesłane/Magdalena Fryt/ZSZiO w Kartuzach

Kolejna grupa uczniów kartuskiego "Wzgórza" ma okazję zdobywać doświadczenie zawodowe za granicą. Tym razem 16 przyszłych techników reklamy odbywa staże na Malcie. Swoją przygodę na wyspie na Morzu Śródziemnym kończą w niedzielę.

Popularne "Wzgórze" to szkoła, która już od kilkunastu lat może poszczycić się realizacją unijnych projektów, dzięki którym ucząca się tam młodzież ma szansę na odbycie stażu poza granicami naszego kraju. Obecnie praktyki zagraniczne na Malcie kończy 16 uczniów z klasy trzeciej Technikum Organizacji Reklamy. Samolot na pokładzie z wychowankami Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach na lotniku w Gdańsku wyląduje w niedzielę.

Ostatnie tygodnie spędzili zdobywaniu cennego doświadczenia oraz zwiedzeniu najpiękniejszych zakątków archipelagu Wysp Maltańskich, w tym między innymi dawnej stolicy Malty, Mdiny, Valette, Gozo, Blue Grott, czy podziwianiu klifów Dinglii.

- Uczniowie odbywali staż na Malcie, dzięki współpracy z firmą Future Focus, która po raz pierwszy organizowała staże dla naszych uczniów, a współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Somonina. Staże odbywały się w Allegro Hotel, Malta Experience, School of English, Newark School Malta, Galea Insurance Brokers, Malta Exercise Health and Fitness Association, Green Skips, The Playhouse, Future Focus Ltd. Każdy z uczestników, otrzyma Certyfikat uczestnictwa oraz Certyfikat Europass Mobility - wyjaśnia Magdalena Fryt, koordynatorka projektu.

W ramach projektu "Małe miasto w wielkim świecie - staże zagraniczne uczniów z kartuskiego Wzgórza" staż na Malcie odbyli: Adam Majewski, Angelika Leyk, Daniel Wicki, Danuta Szymichowska, Daria Chrzanowska, Kacper Sowiński, Kamila Labuda, Katarzyna Gruchała, Kinga Szymikowska, Konrad Rompski, Łukasz Czapiewski, Magdalena Tusk, Martyna Fiołek, Szymon Musiołowski, Weronika Kosater oraz Zuzanna Reglińska. Opiekunami grupy są Sylwia Klaman i Paweł Pobłocki.

Warto dodać, że już za miesiąc, 15 kwietnia w poszukiwaniu przygody i nowego zawodowego doświadczenia na Maltę wylatuje kolejna 16-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Tym razem będą to uczniowie klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego.

- Będzie to już czwarta , ostatnia grupa uczniów, która wylatuje na staż zagraniczny w ramach realizacji tego projektu przez ZSZIO w Kartuzach - podkreśla Magdalena Fryt.

Dodajmy, że całkowity budżet projektu to 115,313.00 Euro. Dzięki niemu na stażu zagranicznym w tym roku szkolnym mogło przebywać 60 uczniów ze Wzgórza.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.