Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Stężycy

niedziela, 18 marca 2018 r., 15:35
fot. nadesłane

W piątek, 9 marca w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbyły się obchody Święta Szkoły Podstawowej i Dnia Patrona oraz dzień otwarty dla rodziców. W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu, wspominano postać wielkiego człowieka - budowniczego Gdyni, ministra przemysłu i handlu, wicepremiera i ministra skarbu oraz Honorowego Obywatela Gdyni od 1928 r. - Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Na obchody zaproszono gości z Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, a także byłego dyrektora ZKiW w Stężycy - Alfonsa Karcza oraz dawną nauczycielkę szkoły, Teresę Pobłocką. Przybyłych powitała dyrektor - Lucyna Kerlin, nawiązując jednocześnie do święta szkoły, jak również dokonań zaproszonych osobistości.

Imprezę uświetnił występ Agencji Artystycznej Viol Art pod kierownictwem Leszka Boliboka oraz Rafała Rompcy, który zaprezentował pieśni patriotyczno-marynistyczne. Panowie nie tylko wprawili wszystkich słuchaczy w znakomity nastrój dając wspaniały popis, ale również przybliżyli słuchaczom historię Polski, a także udzielili licznych informacji o najważniejszej w tym dniu postaci - Eugeniuszu Kwiatkowskim. Cały występ wywarł ogromne wrażenie na publiczności, która włączyła się ochoczo do zabawy przy dźwiękach znakomitej muzyki.

Rada Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej różnorodne zadania, które poprzez zabawę sprawdzały wiedzę na temat patrona szkoły oraz regionu. Dzieci i młodzież z zaangażowaniem oddały się ciekawym konkurencjom, wykazując się przy tym dużą wiedzą.

W ten sposób społeczność szkolna włączyła się również w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez zabawę i aktywny udział uczniów w przygotowanych specjalnie na ten dzień zabawach, można było nie tylko oddać się rozrywce, ale także poszerzyć swoją wiedzę.

nadesłane/Angelika Adamczyk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.