We wtorek i środę więcej kontroli policyjnych na drogach

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 10:48
fot. archiwum

Przez dwa dni, 20 i 21 marca, policjanci będą prowadzić na drogach powiatu kartuskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

We wtorek i środę, funkcjonariusze policji będą w całym kraju prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Włączają się w nie również policjanci z wydziału drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

- Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi - wyjaśnia Magdalena Formela z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

- Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi - dodaje.

Akcja ma charakter prewencyjny, jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

Skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.