Kamienica Królewska. Pijany 42-latek po raz kolejny za kierownicą

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 12:02
fot. archiwum

W miniony weekend policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. Jak się okazało zatrzymany w Kamienicy Królewskiej 42-latek, nie tylko prowadził samochód mając w organizmie 1,4 promila alkoholu, ale uczynił to już po raz kolejny. Od lutego miał bowiem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyznę zatrzymano około godz. 10.20 w Kamienicy Królewskiej.

- Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował golfem. Sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Okazało się, że ten kierowca zatrzymany został za podobne przestępstwo już w lutym. Mimo zakazu znów zdecydował się wsiąść za kierownicę - mówi Magdalena Formela, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Warto pamiętać, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości może zostać ukarane nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch, minimum trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.