Z serca dla dzieci - I Charytatywny Przejazd Rowerowy MTB w Kłobuczynie już w niedzielę!

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 15:32
fot. internet/facebook.com/I Charytatywny Przejazd Rowerowy MTB

Przed nami pełna nie tylko sportowych emocji i wrażeń niedziela w Kłobuczynie. Miłośnicy dwóch kółek wsiądą na rowery, by pokonać urokliwą trasę wśród kaszubskich wzniesień, lasów i łąk, a co najważniejsze wesprzeć podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Tylko sześć dni dzieli nas bowiem od I Charytatywnego Przejazdu Rowerowego MTB. Na wszystkich uczestników czekają upominki i wiele innych atrakcji! Dołączysz?

Będą pokonywać kilometry na rowerach i pomagać dzieciom. Będzie aktywnie, rodzinnie i z sercem. W niedzielę w Kłobuczynie odbędzie się I Charytatywny Przejazd Rowerowy MTB, podczas którego zbierane będą środki na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Daniel Borkowski.

- Ta inicjatywa to pokłosie pierwszej mojej akcji pomocowej dla mieszkańców Trzebunia, którzy zostali poszkodowani wskutek sierpniowej nawałnicy. Chciałem kontynuować to dzieło. Stwierdziłem, że na tym etapie moje uczucia podążają w kierunku dzieci. Wybrałem Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki tej zbiórce chcemy ułatwić im pobyt w hospicjum i wlać w ich małe serca nadzieję - przyznaje Daniel Borkowski.

- Wydarzenie ma też reklamować samą miejscowość, zaktywizować mieszkańców, gdyż tak naprawdę niewiele się dzieje w naszym Kłobuczynie. Chciałem, aby też mieszkańcy okoliczności wsi mogli poznać naszą miejscowość, a dodatkowo mieli okazję do rekreacyjnego spędzenia niedzieli z rodziną, ze znajomymi - kontynuuje.

Zbiórka na konto Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci jest zbiórką oficjalną. Na starcie pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierali pieniądze do puszek.

- Każda osoba, która chce wziąć udział w przejeździe, musi pomiędzy godziną 10 a 11.30 w niedzielę zgłosić się do punktu, gdzie będą wydawane numery startowe. Najpierw będzie musiała wrzucić do puszki dobrowolną kwotę, a następnie wpisać się na listę uczestników i wypełnić oświadczenie, że jedzie na własną odpowiedzialność (druk oświadczenia dostępny na facebooku) - wyjaśnia Daniel Borkowski.

- Osoby, które nie będą brały bezpośrednio udziału w przejeździe też mogą wrzucić datek do puszki, do czego bardzo zachęcamy. Dodatkowo zbieramy również zabawki, pluszaki, maskotki dla dzieci z hospicjum. Ta akcja trwa równolegle. Do tej pory udało nam się już zebrać trochę zabawek. Osoby chętne będą mogły dołączyć do przedsięwzięcia i podarować maskotki także podczas niedzielnego przejazdu - dodaje.

Start przejazdu planowany jest na godzinę 11.30. Uczestnicy będą startowali w dwóch grupach - zaawansowanej oraz początkującej. W drugim sektorze mile widziane są osoby, które zaczynają przygodę z rowerem, czy też osoby z dziećmi. Jedno okrążenie będzie liczyło 18 km. Trasa przebiegać będzie przez lasy otaczające miejscowość Kłobuczyno. Cała trasa będzie odpowiednio oznaczona.

Warto dodać, że mimo iż wydarzenie jest charytatywne, dzięki wielu osobom i instytucjom, na uczestników przejazdu będą czekały też upominki.

- Formy nagradzania uczestników będą dwie. Spośród wszystkich uczestników, którzy pokonają minimum jedno okrążenie, rozlosowane zostaną nagrody, między innymi vouchery na sesję zdjęciową u Karola Makurata o wartości 500 zł każda (jedna trafi do pani, druga do pana). W ramach drugiej formy, nagroda trafi do pani i pana, którzy przejadą najdłuższy dystans, a więc w ciągu dwóch godzin pokonają największą liczbę okrążeń - mówi organizator wydarzenia.

Wśród nagród między innymi: karnety do centrum rowerowego w Gdańsku, pakiety startowe na wyścigi MTB Pomerania Maraton w Łęczycach, polary i wiele innych. Pierwsza pani, która zapisze się na przejazd, otrzyma numer startowy "1" oraz voucher na usługi kosmetyczne. Z kolei do pierwszych 17 osób trafią wejściówki na siłownię.

Na wszystkich czekać będzie też ciepły posiłek. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać strażacy oraz ratownicy medyczni.

Co więcej, na starcie stanie namiot, w którym strażacy z OSP Wielki Klincz będą prowadzili akcję "Koperta Życia", natomiast ochotnicy z OSP Raduń będą uczyli pierwszej pomocy.

Atrakcji więc nie zabraknie, a co za tym idzie przed nami pełna nie tylko sportowych emocji i wrażeń niedziela. Warto więc pojawić się w niedzielne przedpołudnie w Kłobuczynie, dorzucić swoją cegiełkę na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi wśród kaszubskich lasów i łąk.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na facebooku/ICharytatywnyPrzejazdRowerowyMTB.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.