Jak wybrać dobrą herbatę?

wtorek, 20 marca 2018 r., 10:17
fot. nadesłane

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów, po jakie sięgamy każdego dnia. Traktujemy ją jako dodatek do posiłku, ale też jako pretekst do spotkań z przyjaciółmi i znajomymi. W chłodny i ponury dzień poprawia humor i rozgrzewa. Ze względu na różne gusta i upodobania każdy z nas ma inne preferencje smakowe, dlatego herbata określana przez jednego jako "dobra", drugiej osobie może ani trochę nie smakować. Są jednak aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu herbaty. Poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią Ci dokonanie właściwego wyboru.

Herbaty liściasta, nie w torebkach

Każdy amator picia herbaty powie Ci, że jedynie herbaty zawierające całe liście umożliwią przygotowanie naparu o najwyższych walorach smakowych. Wszystkie cenne właściwości, jak również aromat zachowany jest właśnie w liściach. Herbata, która trafia do torebek, podczas kolejnych etapów przetwarzania dużo traci na wartości, efektem czego jest niższa jakość i gorszy smak.

Herbaty aromatyzowane

Osoby zaczynające swoją przygodę z herbatą bardzo często sięgają po aromatyzowane herbaty w torebkach, które kuszą pięknym zapachem. Nie było by w tym nic złego, gdyby herbaty te były wzbogacane naturalnymi aromatami, zazwyczaj jednak są to aromaty sztuczne, wytworzone przez chemików. Jeśli łyk tradycyjnej herbaty jest dla Ciebie nie do przełknięcia, to staraj się wybierać herbaty z dodatkiem naturalnych aromatów, pozyskiwanych bezpośrednio z roślin. Są nie tylko smaczniejsze, ale też zdrowsze dla organizmu.

Cena herbaty a jakość

To, ile przyjdzie nam zapłacić za herbatę zależy głównie od jej jakości. W tym przypadku często sprawdza się stwierdzenie, że cena jest wyznacznikiem jakości dobrej herbaty. Co prawda nie wystarczy jedynie popatrzeć na cenę, by móc stwierdzić, że dana herbata rzeczywiście jest dobra. Warto też zapoznać się ze składem suszu i sposobem jego produkcji. Trzeba mieć też na uwadze, że wysokiej jakości herbat nie znajdziemy na półce w markecie, a jedynie w specjalistycznym sklepie.

Sposób przygotowywania

Nawet najwyższa jakość herbacianego suszu nie sprawi, że herbata będzie wykazywać korzystny wpływ na zdrowie i będzie smaczna, gdy sposób jej przygotowywania nie będzie odpowiedni. Istotna jest temperatura wody, jaką zalewamy susz, czas parzenia, a także ilość suszu. Zazwyczaj informację o tym, jak dobrze zaparzyć herbatę znajdziesz na opakowaniu. Postępowanie według zaleceń sprawi, że przygotowany napar będzie smaczny i zdrowy.

Wiedza sprzedawcy - nie masz pewności? Pytaj!

Jeśli personel herbaciarni, bądź sklepów z herbatą takich jak Czajownia.pl potrafi w fachowy sposób odpowiedzieć na wszelkie nurtujące klienta pytania i opowiedzieć o swoim produkcie - możemy być spokojni. To klucz, który sprawia, że produkt, który zamierzamy kupić jest dobrej jakości.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.