Żukowo. Dzień Świętego Patryka z charytatywnym akcentem

wtorek, 20 marca 2018 r., 11:55
fot. Longina Templin

Ponad sześć godzin obchodzono w poniedziałek Dzień Świętego Patryka w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie. Świętowali wszyscy uczniowie i nauczyciele. W salach lekcyjnych i na holu królowały zielone dekoracje, a na ścianach zawisły konkursowe plakaty tematycznie związane z tym wydarzeniem. Każdy uczestnik, w miarę swoich możliwości, przyszedł w tym dniu do szkoły w zielonym stroju.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich było poszukiwanie złotych monet, które cieszyło się dużym wzięciem. "Tropiciele", którzy zebrali najwięcej, otrzymają nagrody.

W poszczególnych klasach przeprowadzono konkurs na najciekawszy plakat o Dniu Świętego Patryka. Efekty prac uczniów stanowiły w tym dniu dekorację ścian.

Wręczenie nagród poszukiwaczom monet i autorom najciekawszych plakatów odbędzie się podczas Tygodnia Europejskiego, który trwać będzie w żukowskiej podstawówce od 9 do 13 kwietnia.

Nie brakowało chętnych do udziału w loterii fantowej. Za symboliczną złotówkę można było wygrać m. in. kubki termiczne i ceramiczne, specjalne długopisy z napisem Dzień Świętego Patryka, torby ekologiczne i wiele innych ciekawych gadżetów. Fanty ofiarowały zaprzyjaźnione ze szkołą firmy oraz rodzice uczniów.

Przez cały czas trwania imprezy przyciągała smakoszy kawiarenka Leprechauna, która oferowała różnorodne słodkości. Do wyboru były ciasta, galaretki i napoje, oczywiście z elementami zieleni. Słodkie przysmaki przygotowali rodzice i nauczyciele.

- Zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczamy dla podopiecznego żukowskiego SOSW. Chłopiec marzy o specjalistycznym rowerku, na który nie stać rodziców. Sprzęt ten wspomógłbym prowadzoną terapię sensoryczną i ćwiczenia równowagi - powiedziała nauczycielka języka angielskiego Anita Bobrowska, koordynatorka całego przedsięwzięcia.

Uczniowie mieli na sobie zielone stroje we wszystkich możliwych odcieniach tego koloru. Najbardziej wyróżniała się klasa IV a, której uczniowie ciekawie prezentowali się w świecących zielonych kapeluszach.

W czasie przerw uczestnikom dobrej świątecznej zabawy towarzyszyła muzyka irlandzka.

Do przygotowania imprezy włączyli sie też członkowie kółka językowego, przypinając przygotowane przez siebie koniczynki z napisem w języku angielskim - wesołego Dnia Świętego Patryka.

- Na taką skalę i przy udziale wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i rodziców po raz pierwszy obchodzimy Dzień Świętego Patryka. Znałam i zaakceptowałam plan uroczystości, ale efekt jaki uzyskano bardzo mnie zaskoczył. Zaangażowanie wszystkich było ogromne, bo przecież na przygotowanie poświecono swój wolny czas, za co im serdecznie dziękuję. Uważam, że właśnie to zaangażowanie przełożyło się na dobrą zabawę na wysokim poziomie. Obchodzenie tego święta jest również świetną okazją do poznania tradycji i zwyczajów innego kraju i należy to kontynuować - powiedziała Renta Stubińska - Nalewajek, dyrektorka szkoły.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.