Korzyści płynące z korzystania z kont firmowych

środa, 21 marca 2018 r., 09:34
fot. nadesłane

Posiadanie konta firmowego jest ważne dla każdego przedsiębiorcy, bez względu na to, jak duży biznes prowadzi i w jakiej branży działa. Trudno wyobrazić sobie, by przedsiębiorca korzystał z rachunku osobistego jak z rachunku firmowego, choć takie rozwiązanie jest w niektórych przypadkach legalne. Co warto wiedzieć o kontach firmowych?

Konto firmowe to nie tylko korzyści finansowe

Kwestią, o której często zapominają drobni przedsiębiorcy, jest fakt, iż bez względu na to, jak duży jest ich biznes i ile zarabiają, ich klienci wymagają od nich profesjonalizmu. Jest on ważny nie tylko w przypadku produktów lub usług, ale i innych elementów, jakie składają się na wizerunek firmy. Podawanie numeru rachunku osobistego jako konta firmowego może wzbudzać podejrzenia, czy na pewno klienta ma do czynienia z uczciwą i legalnie działającą firmą. Takie obawy budzi przede wszystkim fakt przelewania zaliczki na rachunek osobisty - klient może obawiać się, że nigdy nie otrzyma zamówionego produktu lub usługi, a zaliczka przepadnie. Jeżeli firma prowadzi odrębne konto bankowe, zawsze jest to lepiej odbierane przez klientów.

Konto firmowe nie musi być drogie

Przeglądając firmowybank.pl/ranking-kont-firmowych, można zauważyć, że niektóre konta bankowe są dość drogie w prowadzeniu i użytkowaniu. Istnieją jednak tanie rachunki dla firm bądź konta bezpłatne, które dobrze odpowiadają na potrzeby niewielkich biznesów. Z bezpłatnych rachunków firmowych korzystają przede wszystkim mikroprzedsiębiorstwa i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Powinno się pamiętać, że bezpłatne konta firmowe mogą być równie atrakcyjne, co ich droższe odpowiedniki. W bezpłatnych rachunkach często istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych bądź darmowych przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i urzędu skarbowego.

Możesz zapomnieć o płaceniu składek, czyli zlecenia stałe do ZUS i US

Konta firmowe często mają możliwość ustawienia zlecenia stałego na płatności do ZUS i US. Dzięki tej opcji przedsiębiorca nie musi obawiać się, że spóźni się z przelaniem składki i straci możliwość korzystania z zasiłku chorobowego bądź będzie zmuszony do zapłacenia fiskusowi odsetek. W rankingu kont firmowych można znaleźć rachunki, które nie wymagają ponoszenia opłat za zlecenia stałe do ZUS i US, jeżeli przedsiębiorca realizuje wyłącznie jeden przelew miesięcznie do każdej instytucji. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla firm jednoosobowych, w których nie ma konieczności wykonywania przelewów składek za pracowników.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.