W piątek EDK trasą Norbertańską z Leźna do Żukowa

środa, 21 marca 2018 r., 11:18
fot. internet/edk.org.pl

Ponad 40 kilometrów, w samotności, zadumie, milczeniu. Po raz pierwszy z Leźna do Żukowa będzie wiodła trasa "Norbertańska" Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Podejmij wyzwanie, bo warto żyć ekstremalnie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to indywidualna wędrówka połączona z duchowymi rozważaniami. Wyjątkowa forma duchowości połączona z wyzwaniami i ekstremalnym wysiłkiem. W tym roku, 23 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy również z Leźna.

- W nocy, w zmiennych warunkach pogodowych, w samotności i milczeniu, ponad 40 kilometrów w zadumie nad męką Chrystusa.... Wydaje się trudne, a może wręcz niemożliwe? I takie właśnie ma być - Ekstremalna! Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w tym roku po raz pierwszy wystartuje nową trasą "Norbertańską" z Leźna do Żukowa - zachęca parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz bł. Karoliny Kózkówny.

Wędrówka rozpocznie się od wspólnej mszy św. w kościele w Leźnie, o godz. 18.

Trasa będzie prowadziła przez Czaple, Kokoszki, Kiełpino, Otomino, Kolbudy, Czapielsk, Przyjaźń do Żukowa. Ze szczegółowym przebiegiem trasy można zapoznać się tutaj.

Jak się przygotować?

Wybierając się na trasę koniecznie należy pamiętać, by zabrać na drogę prowiant (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, przekąski wysokoenergetyczne: czekoladę, batony, chałwę). Najlepiej wszystko zapakować do jednego plecaka.

Uczestnicy EDK powinni ciepło się ubrać. Warto pamiętać o wygodnych i wodoodpornych butach, przystosowanych do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska). Strój powinien być nieprzemakalny, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych.

Organizatorzy apelują, by uczestnicy mieli przy sobie naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki oraz odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe).

Przed wyruszeniem w trasę, warto dokładnie prześledzić jej przebieg i zapoznać się z jej charakterem, a także sprawdzić lokalną prognozę pogody. Należy też poinformować bliskich o planowanym wyjściu i zabezpieczyć sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi. Organizatorzy proszą, by pamiętać, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia.

Zapisy trwają do 23 marca. Można to uczynić za pośrednictwem strony edk.org.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.