Zdobądź dotację w kolejnej edycji Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców

środa, 21 marca 2018 r., 11:21
fot. archiwum

Naprawa chodnika, sprzętów na placu zabaw, stworzenie miejsca do spotkań czy zasadzenie kwiatów i drzewek - na te i wiele innych przedsięwzięć służących zmianom w przestrzeni publicznej Kartuz zyskać można dofinansowanie w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców. Wnioski o zdobycie wsparcia można składać do 27 marca.

Gmina Kartuzy przystąpiła do realizacji drugiej edycji Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców. Inicjatywa realizowana w ramach projektu Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz ma na celu m.in. upiększenie przestrzeni publicznej centrum Kartuz, integrację mieszkańców miasta i zaangażowanie ich w działania rewitalizacyjne.

W ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców można pozyskać wsparcie na takie przedsięwzięcia jak zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, przygotowanie miejsca do spotkań mieszkańców, remonty placów zabaw i podwórek wspólnot mieszkaniowych, naprawienie chodnika czy zasadzenie kwiatów i drzewek.

Swoje pomysły inicjatyw mogą zgłaszać osoby prywatne, wspólnoty mieszkaniowe oraz organizacje pozarządowe. Maksymalna kwota dofinansowania jednej inicjatywy to 4.166 zł.

Dofinansowaniem ma zostać objęte piętnaście projektów o maksymalnej wartości 62.500 zł.

Preferowane do przyznania dotacji będą przedsięwzięcia innowacyjne, nie realizowane do tej pory na obszarze rewitalizacji, zakładające realizację działań pozwalających uczestnikom na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, a także takie, które pozwolą na czynny udział różnych pokoleń, rodzin, społeczności sąsiedzkich, aktywizujące mieszkańców zarówno w trakcie przedsięwzięcia, jak i później. Pod uwagę będą też brane takie czynniki jak zaangażowanie wkładu własnego, rzeczowego lub finansowego.

Szczegółowe informacje, regulamin i niezbędne formularze znaleźć można na stronie www.kartuzy.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.