Konkurs recytacji i poezji śpiewanej w Kartuskim Centrum Kultury

środa, 21 marca 2018 r., 12:17
fot. nadesłane/KCK

W Kartuskim Centrum Kultury przeprowadzono powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej. Wzięło w nim udział 10 uczestników z terenu powiatu kartuskiego.

Konkurs recytatorski przebiegał w kategoriach turnieju recytatorskiego oraz turnieju poezji śpiewanej.

Jury w składzie Violetta Seremak Jankowska, Jolanta Zaworska, Maciej Szemiel ocenili dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii turnieju recytatorskiego I miejsce zajęła Magdalena Kalkowska, II miejsce Klaudia Kuczyńska, ex aequo II miejsce Sylwia Szreder, III miejsce Julia Czaja.W kategorii poezji śpiewanej I miejsce otrzymała Arleta Barczyk.

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się Magdalena Kalkowska oraz Arleta Barczyk. Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatora, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy za udział i drobny poczęstunek.

Nadesłane/Kartuskie Centrum kultury

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.