Sukcesy banińskich uczniów na konkursie wiedzy wędkarskiej

środa, 21 marca 2018 r., 12:31
fot. nadesłane

W konkursie wiedzy wędkarskiej i ekologicznej 2018 r. uczniowie ze szkoły w Baninie zakwalifikowali się do etapu okręgowego spośród 170 uczniów ze szkół województwa pomorskiego. W etapie okręgowym udział wzięło 40 uczestników. Bezkonkurencyjny był Karol Antoń, trzecioklasista z banińskiego gimnazjum, który zajął I miejsce. W nagrodę otrzymał puchar oraz słuchawki bezprzewodowe.

Wysokie lokaty uzyskali również uczniowie podstawówki: V miejsce - Jakub Stencel z klasa 6A, X miejsce - Jakub Jakubowski z klasy 6E oraz XIV miejsce Jerzy Antoń z klasy 4A. Wszyscy otrzymali nagrody i upominki wędkarskie (wędki, kołowrotki, podbieraki, siedziska)

Konkurs polegał na wybraniu prawidłowej odpowiedzi na 25 pytań (losowanych z 390) oraz rozpoznaniu 3 gatunków ryb, podaniu ich statusu ochrony (losowanych z 33 gatunków) oraz 2 gatunków roślin (losowanych z 22 gatunków). Liczył się również czas oddania wypełnionego testu, w tym przypadku Karol okazał się bezkonkurencyjny. Bardzo gratulujemy uczniom, gdyż wyniki, które uzyskali są wyśmienite.

Organizatorem konkursu był Okręg Gdański Polskiego Związku Wędkarskiego.

nadesłane/SP Banino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.