15 mandatów za przekroczenie prędkości

czwartek, 22 marca 2018 r., 10:21
fot. archiwum

Przez dwa dni na drogach województwa pomorskiego policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, polegające na kaskadowych pomiarach prędkości. W akcji brało udział również 13 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, którzy skontrowali 65 kierowców i wystawili łącznie 15 mandatów.

We wtorek i środę policjanci w całym województwie prowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

- Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi - zaznacza Magdalena Formela.

W działaniach udział wzięło 13 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kartuzach. Mundurowi skontrowali 65 kierowców. Nie brakowało takich, którzy nie dostosowali się do przepisów - 15 kierujących zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości, a dwóch z nich za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.