Kolejne kilometry ścieżek rowerowych w gminie Stężyca

czwartek, 22 marca 2018 r., 13:56
fot. nadesłane/UG Stężyca

Stężycę i Borucino już niebawem połączy ścieżka rowerowa. Gmina Stężyca rozstrzygnęła właśnie przetarg na jej budowę i ogłosiła dwa przetargi na kolejne etapy. Jeszcze w tym roku trasa rowerowa na terenie gminy zwiększy się o 11 kilometrów.

Rozpoczyna się kolejny etap budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy Stężyca. Przetarg został rozstrzygnięty, a budowa ścieżki ze Stężycy do Borucina przez Żuromino, kosztować będzie prawie 4.000.000 zł.

- Cieszymy się, że udało nam się rozstrzygnąć przetarg. Ostatecznie budowa tego kilkukilometrowego odcinka kosztować będzie 3.850.000 zł. Ogłosiliśmy też przetarg na budowę ścieżki na trasie Borucino - Wygoda oraz Borucino - Kamienica Szlachecka. Brakuje nam zgody na odcinek przez centrum Borucina, zatem odkładamy tę inwestycję na 2019 rok - tłumaczy Tomasz Brzoskowski, wójt gminy Stężyca.

Do końca roku istniejąca, 20 - kilometrowa infrastruktura wzbogaci się o 11 kilometrów. Ta 31- kilometrowa trasa to koszt około 15.000.000 zł. Z budżetu gminy na ten cel przeznaczonych zostanie prawie 9.000.000 zł. Budowa kolejnych etapów będzie jeszcze droższa.

- Mamy bardzo trudną sytuację na rynku budowlanym. Kilometr ścieżki rowerowej w ubiegłym roku, łącznie z odszkodowaniami i dokumentacją, to był koszt około pół miliona. W tym roku jest dużo drożej. Zapłacimy ok. 640 tys. zł za kilometr. To o 20 - 30 proc. więcej w stosunku do ubiegłego roku - tłumaczy Tomasz Brzoskowski.

Kolejny projektowany już odcinek, to ścieżka w kierunku Nowej Wsi, a także Wieżycy i Ostrzyc.

- Tam inwestycyjnie dołączymy do gminy Somonino. Podobnie, gdy wybudujemy ścieżkę do Wygody, dołączymy do gminy Chmielno. Po zakończeniu wszystkich inwestycji będziemy dysponować największą infrastrukturą rowerową wśród okolicznych gmin. Mam nadzieję, że moda na aktywny tryb życia, przełoży się na zainteresowanie ścieżkami rowerowymi - dodaje wójt.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.