Żukowo. Dzień z liczbą Pi w roli głównej

czwartek, 22 marca 2018 r., 16:19
fot. nadesłane

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie odbył się Dzień z liczbą Pi. Było to już czwarte spotkanie z tą fascynującą liczbą. To jedyne w swoim rodzaju święto matematyki, które poprzez zabawę uczy, rozwija wyobraźnię, wzmacnia talenty i rozbudowuje kreatywność.

Niewiele innych liczb doczekało się tylu wielbicieli co liczba Pi. Rozsławili ją matematycy, ale także pisarze, poeci, artyści i zwykli ludzie. Swoje święto liczba Pi obchodzi 14 marca. Data ta, nie pojawiła się przypadkowo, a pochodzi od amerykańskiego sposobu zapisywania dat, tzn. marzec - miesiąc 3, dzień 14 czyli 3,14, a to nic innego, jak przybliżona wartość liczby Pi. Warto wspomnieć, że tego dnia urodziny obchodzi również znany naukowiec Albert Einstein oraz polski matematyk Wacław Sierpiński. 14 marca tego roku świat obiegła smutna wiadomość o śmierci znanego astrofizyka Stephena Hawkinga.

Uczniowie w trakcie spotkania mieli możliwość zobaczenia prezentacji oraz filmów związanych z liczbą Pi, ale nie tylko. Uczestniczyli w ciekawych pokazach chemicznych, nabywali umiejętność programowania, rozwiązywali quizy, zmagali się z wieloma zagadkami logicznymi, wyznaczali na kilka sposobów liczbę Pi.

Były również zabawy sprawnościowe, interaktywna gra "Pi goni za jedynką", przygotowana przez CIE Kartuzy oraz zdjęcie w kształcie liczby Pi.

Konkurs na podanie rozwinięcia liczby Pi wygrał Seweryn Kamiński z 7f, który podał z pamięci aż 120 cyfr po przecinku.

Dodatkowo imprezę uświetniła obecność wiceburmistrza Tomasza Szymkowiaka, który sprawił uczestnikom miłą niespodziankę w postaci pizzy. Dziękujemy!

Wszystko to odbyło się dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli, dyrekcji oraz wspomagających ich uczniów. A nad całością czuwała, jak zawsze Teresa Pionk, nauczycielka matematyki.

nadesłane/SP nr 2 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.