Biegną, by spełnić marzenia dzieci - charytatywna sztafeta dotarła do Kartuz

czwartek, 22 marca 2018 r., 18:16
fot. MD-Z

Są w drodze od poniedziałku. Dziennie pokonują biegiem dystans około 100 kilometrów. Łącznie ma być ich 462. Wszystko po to, by spełnić marzenia podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Nauczyciele ośrodka wraz z jednym rodziców chcą wybiegać dla dzieci Zieloną Strefę Relaksu. W czwartek dotarli do Kartuz. Na trasie przed miastem dołączyli do nich członkowie klubu Rowerowe Kaszuby oraz biegacze Akademii Biegowej.

"Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu" to sztafetowy bieg charytatywny po Kociewiu i Kaszubach. Rozpoczął się w poniedziałek, a jego uczestnicy - nauczyciele i jeden z rodziców podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie pokonają łącznie około 460 km. Trasa wiedzie przez miasta powiatowe województwa pomorskiego: Starogard Gdański, Chojnice, Człuchów, Bytów, Lębork, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Kościerzynę. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie "Zielonej Strefy Relaksu" dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie.

- Biegniemy dla naszych dzieciaków, po ich marzenia. Wszystko po to, by stworzyć naszym podopiecznym wspaniały plac relaksacji. Miejsce, gdzie dzieci mają nabierać siły na kolejną rehabilitację - opowiadał Dominik Brosze, nauczyciel z ZPS w Tczewie, inicjator akcji.

- Pomysł zrodził się w sierpniu ubiegłego roku w czasie urlopu. Podczas jednego z treningów wpadłem na pomysł, by połączyć pasję z bieganiem i pomocą. Przygotowania trwały od momentu, gdy całą sprawą zainteresowałem kolegów i jednego z rodziców. Trenowaliśmy indywidualnie od września - wyjaśnił.

Biegacze wyruszyli w trasę w poniedziałek o godz. 6.50 z Tczewa. Pierwszego dnia pokonali wspólnie łącznie 109 km.

- Dzisiaj jest czwarty dzień naszego biegu. Pokonaliśmy dzisiaj 93 kilometry. Jutro ostatni etap z Kartuz przez Kościerzynę do Tczewa. Wracamy do naszej placówki pokonując dystans 98 kilometrów - opowiada Dominik Brosze.

Uczestnicy akcji dotarli do Kartuz około godz. 15. Przed miastem powitali ich członkowie kartuskiej Akademii Biegowej oraz cykliści z klubu Rowerowe Kaszuby. Towarzyszyli biegaczom aż do Urzędu Miejskiego, gdzie powitał ich burmistrz Mieczysław Gołuński.

Chętni mogli wspomóc akcję wpłacając datki do specjalnej szklanej skrzyneczki, którą w środę ustawiono w urzędzie. Biegacze dziękowali za ciepłe przyjęcie i podkreślili, że kartuzianie bardzo hojnie wsparli akcję.

Inicjatywę można również wesprzeć poprzez wpłaty na konto: Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie, 83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1, Bank Millenium 32 1160 2202 0000 0000 8547 7889 z dopiskiem "Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu".

Organizatorzy zachęcają również do przekazywania 1 proc. podatku: KRS: 0000010011
Cel szczegółowy: WYBIEGAJMY ZIELONĄ STREFĘ RELAKSU. Można także odwiedzić stronę zrzutka.pl/wybiegajmy-zielona-strefe-relaksu i tam dokonać wpłaty na rzecz przedsięwzięcia.

Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie liczy obecnie 312 podopiecznych. To m.in. dzieci autystyczne, niepełnosprawne ruchowo, z niepełnosprawnością sprzężoną. Uczęszczają tam do przedszkola, podstawówki, gimnazjum, jak i do szkoły przysposabiającej do pracy i OREW-u.

Biegacze opuszczą Kartuzy w piątek o godz. 7 rano. Wyruszą sprzed urzędu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.