Około 400 osób wyruszyło trasą Norbertańską EDK z Leźna do Żukowa

piątek, 23 marca 2018 r., 20:39
fot. AL

Po raz pierwszy z Leźna do Żukowa prowadzi jedna z kilku tysięcy tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w trzech terminach odbywa się w 15 krajach na całym świecie. W trasę Norbertańską w piątkowy wieczór wyruszyło około 400 osób. Do pokonania mają ponad 40 kilometrów - w ciemności, milczeniu, zadumie, rozważając kolejne stacji drogi krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowe wydarzenie dla osób wierzących, które kochają wyzwania i lubią pokonywać własne słabości. To indywidualna wędrówka połączona z duchowymi rozważaniami. W tym roku w trzech terminach odbędzie się aż w 15 krajach na całym świecie. Po raz pierwszy z tej formy duchowości mają okazję doświadczyć mieszkańcy gminy Żukowo i okolic, którzy skorzystali z zaproszenia parafii z Leźna.

Tuż po mszy świętej, która odbyła się w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz bł. Karoliny Kózkówny, w piątkowy wieczór w liczącą ponad 40 kilometrów trasę wyruszyło około 400 osób. Pokonają ją w ciemności, milcząc, rozważając kolejne stacji drogi krzyżowej.

Trasa prowadzi przez Czaple, Kokoszki, Kiełpino, Otomino, Kolbudy, Czapielsk, Przyjaźń do Żukowa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.