Gmina Stężyca rezygnuje z Disco pod Gwiazdami i stawia na rekreację

poniedziałek, 26 marca 2018 r., 10:24
fot. archiwum/MD-Z

Festiwal Disco pod Gwiazdami, który do Stężycy przyciągał kilkudziesięciotysięczne tłumy, w tym roku się nie odbędzie. Wójt tłumaczy taką decyzję przede wszystkim względami finansowymi. Środki na ten cel, gmina woli przeznaczyć na budowę ścieżek rowerowych.

Gmina Stężyca razem z telewizją Polsat organizowała dwie edycje Disco pod Gwiazdami. To impreza, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i pozwoliła gminie zaistnieć w ogólnopolskiej telewizji. Skąd więc decyzja o rezygnacji? Jak mówi wójt, jedno ogromne przedsięwzięcie koncertowe w sezonie gminie wystarczy. Przynajmniej w tym roku.

- Nie, że nie chcemy. Dla nas droga jest otwarta. W tym roku po prostu chcemy odpocząć. Przede wszystkim finansowo. To dwudniowa impreza, która kosztuje 5 mln zł. My pokrywaliśmy niewielką część, bo około 800 tys. zł. Jednak mamy sporo inwestycji, zwłaszcza związanych z budową ścieżek rowerowych i to jest dla nas ważniejsze - tłumaczy wójt, Tomasz Brzoskowski.

Z harmonogramu stężyckich imprez nie została jednak wykreślona Przebojowa Majówka. Wójt liczy na to, że współpraca z Polo Tv przyniesie gminie podobne korzyści.

- Koncert na pewno będzie nagrywany. Walczymy o to, aby był transmitowany na żywo. W tym roku koncentrujemy się na regatach, imprezach sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców - dodaje Tomasz Brzoskowski.

W lipcu w Stężycy odbędzie się kolejna edycja Garmin Iron Triathlon, a we wrześniu duża impreza MTB. Jak podkreśla samorząd, sport i rekreacja to kierunek rozwoju, który gmina obiera na najbliższe lata.

- Mamy warunki i potencjał. Chcemy zaktywizować dzieci i młodzież. Mamy ścieżki rowerowe i duże obiekty sportowe. Nasze sale cieszą się ogromnym zainteresowaniem i wynajmowane są np. na obozy sportowe. Będziemy tę ofertę poszerzać, a amfiteatr cały czas będzie żył. Oprócz Przebojowej Majówki, organizujemy sporo imprez gminnych. Nie wykluczamy też na drugi rok powrotu do dużych koncertów - tłumaczy wójt.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.