Żukowo. Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

poniedziałek, 26 marca 2018 r., 20:21
fot. nadesłane

Zgodnie z tradycją kolejny już rok, 21 marca to nie tyle słynny "dzień wagarowicza", co "Dzień Otwarty" w ZSZiO w Żukowie. Nasza młodzież zamiast bezsensownie spędzać czas na łonie natury, by znęcając się nad biedną Marzanną, świętować nadejście Wiosny, zdecydowanie woli przyjmować gości ze szkół gimnazjalnych, którzy z pewnością od września zasilą szeregi uczniów żukowskiej szkoły ponadgimnazjalnej.

A zaiste było co oglądać:

Klasy mundurowe zaprezentowały program nauczania LO o profilu bezpieczeństwa narodowego i profilu straży granicznej oraz pokazały sprzęt wojskowy wykorzystywany w szkoleniach w zakresie zajęć praktycznych.

Wszystkie klasy technikum zwizualizowały specyfikę swoich dziedzin, dzięki czemu gimnazjaliści mogli dogłębnie poznać przestrzeń obszarów kolejnictwa, portów i terminali lotniczych, magazynów logistycznych oraz całego świata ekonomii.

Nie zabrakło również odwiedzin w klasie branżowej pierwszego stopnia, gdzie uczniowie zdradzali tajniki oferty edukacyjnego swojego kierunku kształcenia, częstując przy tym wszystkich ciasteczkami i cukiereczkami

Jednocześnie na sali gimnastycznej odbywały się pokazowe zajęcia z samoobrony przeprowadzone przez nauczycieli, Daniela Błażejczyka i Monikę Chróścielewską, którzy na co dzień jako wykwalifikowani profesjonaliści zajmują się tą dziedziną wychowania fizycznego.

Uczniów szkół gimnazjalnych oprowadzała po korytarzach i salach lekcyjnych młodzież drugich klas mundurowych, a przybyli z gimnazjów opiekunowie korzystali tymczasem z gościnności kadry kierowniczej ZSZiO w Żukowie.

W Pierwszy Dzień Wiosny do naszej szkoły przybyło ogółem 283 gimnazjalistów z następujących miejscowości: Somonino, Chmielno, Szymbark, Kiełpino, Goręczyno, Chwaszczyno, Kielno, Gdynia, Gdańsk, Przodkowo, Banino, Przyjaźń, Kartuzy, Żukowo.

Można było się zorientować, że wyszli oni z budynku przy ul. Gdyńskiej 5 pełni pozytywnych wrażeń z nabytej wiedzy o życiu żukowskiej szkoły. Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty otworzył oczy młodzieży gimnazjalnej, która chętnie wróci tu z otwartym umysłem już 1. września, kiedy drzwi ZSZiO w Żukowie znów staną otworem przed wszystkimi, których oczywiście nasi nauczyciele przyjmą z otwartymi rękoma.

nadesłane/Robert Redlicki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.