Przodkowo. Podpisano umowę z wykonawcą na rozbudowę szkoły w Pomieczynie

poniedziałek, 26 marca 2018 r., 21:35
fot. nadesłane

W poniedziałek 19 marca br. w sali konferencyjnej urzędu gminy podpisano umowę z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego na "Rozbudowę i nadbudowę istniejącej Szkoły Podstawowej w Pomieczynie - II etap". Koszt inwestycji wynosi 2 350 480,80 złotych. Zakończenie robót, które będzie wykonywać firma 4ml Budowa z Kartuz, ma nastąpić do 31 października br.

Firma wykona następujący zakres prac: roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, instalacja kanalizacji sanitarnej i wodociągowa, instalacji centralnego ogrzewania i technologii kotłowni, elektryka i instalacje teletechniczne.

Projekt rozbudowy i nadbudowy istniejącej Szkoły Podstawowej zlokalizowanej w miejscowości Pomieczyno przewiduje rozbudowę istniejącej szkoły od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym, częściowo
podpiwniczonym/kondygnacja podziemna łącznie z łącznikiem jednokondygnacyjnym, który łączy nowy segment z segmentem sali gimnastycznej oraz nadbudowę części istniejącego łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze "starą" częścią szkoły o jedną kondygnację - piętro z przeznaczeniem na bibliotekę/czytelnię szkolną.

W nowym segmencie będzie 8 sal o przeznaczeniu ogólnym dla klas I-III z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z 3 sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC, oraz nadbudowę o jedną kondygnację części istniejącego łącznika na bibliotekę/czytelnię.

W pierwszym etapie w 2017 roku oddaliśmy do użytku nadbudowaną nad częścią istniejącej szkoły biblioteko-czytelnię oraz wykonany został stan surowy zamknięty budynku z pokryciem dachu i stolarką okienną i drzwiową oraz instalacją wodno - kanalizacyjną. Prace te wykonała Firma Bell - Dom Usługi Budowlane Belgrau Piotr Borowiec na kwotę 2.276.380,00 zł.

Po zakończeniu II etapu robót pozostanie jedynie wyposażyć pomieszczenia w meble i potrzebny sprzęt.

Rozbudowa szkoły jest najważniejszym celem założonym na lata 2017-2018 przez gminę Przodkowo. Jak zapowiedział wójt gminy, dołoży wszelkich starań, żeby szkoła została oddana do użytku w 2018 roku.

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.