Wkrótce premiera nowej płyty grupy "Ivy"

wtorek, 27 marca 2018 r., 08:48
fot. nadesłane

Intrygujące teksty, interesujące aranżacje i ciekawe rockowe brzmienia, wszystko osnute odrobiną tajemniczości - tak najkrócej scharakteryzować można debiutancką płytę Ivy. To zespół rockowy działający na terenie powiatu kartuskiego. Premierę ich krążka zaplanowano już na 7 kwietnia.

Pochodzą z Kaszub, tworzą na terenie powiatu kartuskiego. Połączyła ich pasja i miłość do muzyki. Owocem tego uczucia jest EP pt. "Chwile", która ukaże się już 7 kwietnia.

Zespół tworzą przyjaciele, którzy wcześniej współpracowali z sobą przy różnych, muzycznych projektach.

- Gdy wspólnie gramy, czuję, jakbyśmy się przenosili do innego wymiaru. Wyłączamy się całkowicie, poddajemy muzyce i robimy, to co czujemy w sercach. Ivy to nasz kolejny projekt, nie oznacza jednak rezygnacji z poprzednich - dodaje Monika.

W skład grupy wchodzą Monika - wokal, Marcelina - wokal, perkusjonalia, Paulina - wokal, Sławomir - gitara akustyczna, Artur - gitara elektryczna, Jarosław - perkusja oraz Roman - gitara basowa.

Płyta pt. "Chwile" to pierwszy całkowicie autorski projekt zespołu. W wydaniu rockowym z dobrymi gitarowymi brzmieniami. Teksty, kompozycje i aranżacje utworów członkowie "Ivy" przygotowali sami. Teksty ich piosenek opowiadają o tematach, które stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla artystów - o życiu i miłości.

- Nasze teksty mówią o życiu, uczuciach, które są jego nieodłącznym elementem. I nie sposób ich uniknąć. Przemyciliśmy też trochę życiowych prawd, a całości ostateczny szlif nadają kompozycje męskiej części naszego zespołu - dodaje Monika.

Realizatorem płyty, oraz osobą odpowiedzialną za jej ostateczne brzmienie jest Marek Heimbürger z SL Sound Studio.

Fragmentów utworów Ivy już można posłuchać w sieci. Aranżacje brzmią bardzo obiecująco i zapowiadają solidną porcję, dobrych rockowych brzmień. Jak smakują, słuchacze będą mogli się przekonać już 7 kwietnia. Wówczas w na platformie youtube pojawi się też pierwszy singiel zespołu.

Płyta dostępna będzie w postaci elektronicznej m.in. na Spotify, Deezer oraz iTunes a także w formie standardowego CD.

Bieżące informacje o działalności zespołu znaleźć można na profilu grupy na Facebooku www.facebook.com/projectIVY/.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.