Cztery samorządy oficjalnie z dotacją na schetynówki

czwartek, 29 marca 2018 r., 11:50
fot. internet/Pomorski Urząd Wojewódzki

W czwartek wojewoda pomorski podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury, a więc tzw. schetynówek. W Kartuskiem dotacje trafią do powiatu oraz gmin Sierakowice, Chmielno i Przodkowo.

W tym roku do Urzędu Pomorskiego w Gdańsku wpłynęło łącznie 100 wniosków, w tym 98 pozytywnie przeszło ocenę pod kątem merytorycznym. Wnioski, w tym 29 dotyczące dróg powiatowych i 69 dróg gminnych, opiewały łącznie na kwotę dofinansowania ponad 150.000.000 zł. Pomorskie miało natomiast do rozdysponowania jedynie 43.743.828,00 zł, podzielone po równo pomiędzy gminy i powiaty. Na pewne dofinansowanie mogło liczyć 14 projektów gminnych i dziesięć powiatowych.

W czwartek w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańskim wojewoda Dariusz Drelich podpisał umowy o dofinansowanie z przedstawicielami gmin i powiatów. W ramach programu zmodernizowanych zostanie około 74.25 dróg w Pomorskiem, w tym cztery odcinki dróg w powiecie kartuskim.

Co więcej, to właśnie przodkowski projekt został oceniony najlepiej spośród wszystkich 69. Gmina Przodkowo pozyskane środki przeznaczy na przebudowę drogi gminnej Tokary-Kczewo. Inwestycja ta ma pochłonąć 4.387.860 zł, w tym 2.193.930 zł ma pochodzić z dofinansowania.

Na miejscu ósmym ulokowała się gmina Sierakowice, która będzie kontynuowała budowę drogi na około trzykilometrowym odcinku Jelonko-Tuchlino oraz wyasfaltuje ulicę Kopernika w Sierakowicach. Sierakowicki samorząd może liczyć na 1.936.688 zł dotacji na warte ogółem 3.873.376 zł zadanie.

Dofinansowanie trafi też do gminy Chmielno, której wniosek uplasował się na dziewiątej lokacie. Chmieleński samorząd za dotację w wysokości 1.813.590 zł zamierza wybudować drogę na trasie Sznurki-Maks. W sumie inwestycja opiewa na kwotę 3.627.199 zł.

Dotację otrzyma też powiat kartuski. Powiatowy projekt ulokowano na bezpiecznym piątym miejscu. A tym samym w przyszłym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Kartuzach przebuduje drogę Lniska-Niestępowo-Gdańsk w miejscowości Sulmin w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Zadanie opiewa na kwotę 2.727.236 zł. Wysokość wnioskowanej dotacji to 1.363.617 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.