Kartuzy. Podpisano umowę na przebudowę parkingu przy ul. Majkowskiego

czwartek, 29 marca 2018 r., 15:30
fot. MD-Z

Na tę inwestycję czeka wielu kierowców. Wkrótce w Kartuzach rozpocznie się przebudowa jednego z większych parkingów w centrum miasta - przy ul. Majkowskiego. W czwartek burmistrz Mieczysław Gołuński podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Wartość zadania to prawie 1,2 mln zł.

Już w lipcu tego roku mieszkańcy Kartuz i przyjezdni będą mogli korzystać z nowego parkingu przy ul. Majkowskiego. Nawierzchnia jednego z najbardziej obleganych placów postojowych w centrum miasta obecnie znajduje się w bardzo złym stanie. Jest dziurawa, miejscami bardzo nierówna. Na remont czekano od wielu lat.

Prace ruszą już wkrótce. W czwartek w Urzędzie Miejskim w Kartuzach burmistrz Mieczysław Gołuński podpisał umowę z firmą usługową Witolda Cygerta z Gowidlina, która wygrała przetarg. Stanęło do niego łącznie siedem przedsiębiorstw. Zwycięzca zaoferował najkorzystniejszą ofertę biorąc pod uwagę koszt i okres gwarancji na wykonane prace.

Budowa nowego parkingu w Kartuzach kosztować będzie prawie 1,2 mln zł.

Nawierzchnia parkingu wykonana zostanie z kostki betonowej. W ramach inwestycji powstanie także kanalizacja deszczowa.

Prace mają zakończyć się w lipcu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.