Sprawca napadu w Żukowie w rękach policji - grozi mu 15 lat więzienia

piątek, 30 marca 2018 r., 10:59
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

Mężczyzna, który 8 marca dokonał napadu na bank w Żukowie jest już w rękach policji. Zatrzymano go w Gdyni dzięki wspólnym działaniom kartuskich kryminalnych i policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Gdańsku. Sprawcy grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

8 marca o godz. 14.15, zamaskowany mężczyzna wszedł do jednej z placówek bankowych w Żukowie. W rękach trzymał przypominający broń przedmiot. Zażądał od pracującej tam kasjerki wydania pieniędzy. Kobieta wypłaciła mężczyźnie kilka tysięcy złotych. Ten zabrał gotówkę i oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast zarządzili obławę i podjęli poszukiwania sprawcy. Przesłuchiwali świadków, udostępnili nagrania z banku mediom, jednak mężczyzna nadal pozostawał na wolności. Po trzech około trzech tygodniach od zdarzenia, działania funkcjonariuszy przyniosły rezultat.

- Do rozwiązania tej sprawy zostali skierowani najlepsi funkcjonariusze wydziału kryminalnego kartuskiej jednostki. Policjanci działali wielotorowo, przesłuchiwali świadków, zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i prowadzili wzmożone działania operacyjne. Praca policjantów doprowadziła do Gdyni, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 40-latka podejrzanego o ten czyn - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. W piątek sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.