Sukces Natalii Wolskiej uczennicy I LO w Kartuzach na Olimpiadzie Solidarności

piątek, 30 marca 2018 r., 13:06
fot. nadesłane

Natalia Wolska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Klasztornej w Kartuzach będzie reprezentować swoją szkołę i powiat kartuski w ogólnopolskim finale Olimpiady Solidarności.

15 marca w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyły się eliminacje etapu wojewódzkiego V edycji konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Jest on adresowany do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych. I ma na celu podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat historii najnowszej Polski, a także rozbudzenie zainteresowania do poznawania genezy oraz przebiegu przemian demokratycznych w kraju.

W Olimpiadzie wystartowały dwie reprezentantki I LO przy ul. Klasztornej w Kartuzach - Natalia Wolska oraz Wiktoria Gronda. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką nauczycielki historii Edyty Januszewskiej. W finale wojewódzkim odpowiedzieć musiały m.in. na takie pytania, jak kto był odpowiedzialny za początek strajku 14 sierpnia 1980 i wykazać się znajomością biografii działaczy Solidarności.

W konkursie świetnie wypadła Natalia Wolska, która zdobyła drugie miejsce i wywalczyła tym samym awans do etapu ogólnopolskiego. Będzie reprezentować województwo pomorskie na gali finałowej Olimpiady Solidarności w Katowicach w czerwcu br.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.