Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2009

sobota, 31 marca 2018 r., 09:45
fot. nadesłane

W sobotę, 10 marca na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już dwudziesty pierwszy turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. Grupę A wygrała Olimpia Osowa (7 pkt) wyprzedzając KTS-K Lew Lębork (5 pkt) oraz AP Amator Kiełpino (4 pkt), które awansowały do ćwierćfinału. Czwarte miejsce zajęła Jedyneczka Kartuzy (0 pkt), która zagrała o miejsca 9-12.

Grupę B zdominowała Cartusia 1923 Kartuzy (komplet 9 pkt bez straconej bramki) wyprzedzając GKS Morena Gdańsk (4 pkt). Obie drużyny awansowały ¼ finału, zaś trzecie KS II Skorzewo (4 pkt) i czwarta AP Tczew (0 pkt) zagrali o dalsze miejsca. W grupie C zdecydowanie najlepszy okazał się KS Skorzewo (komplet 9 pkt bez straty bramki) wyprzedzając Ex-Siedlce Gdańsk Przymorze i AP St. Rąbała Jedynka Pelplin (obie po 4 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarty AP Amator II Kiełpino (0 pkt) zagrał o miejsca 9-12.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, które zakończyły się identycznymi wynikami 2:0 i zwycięstwa odniosły drużyny KS II Skorzewo i AP Tczew pokonując odpowiednio AP Amator II Kiełpino i Jedyneczkę Kartuzy.
Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. Pierwsze spotkanie było najbardziej wyrównane i po zaciętym pojedynku KTS-K Lew Lębork pokonał 1:0 GKS Morenę Gdańsk. W kolejnym meczach wygrywali faworyci, czyli zwycięzcy swoich grup.

Wpierw po 2:0 zwycięstwa odniosły drużyny KS Skorzewo i Olimpii Osowa pokonując odpowiednio AP Amator Kiełpino i AP St. Rąbała Jedynka Pelplin. W ostatnim spotkaniu tej fazy Cartusia 1923 Kartuzy pewnie pokonała Ex-Siedlce Gdańsk Przymorze 4:0.

Następnie odbyły się mecze o dalsze miejsca. W meczu o miejsce jedenaste nie padły żadne bramki i w serii rzutów karnych Jedyneczka Kartuzy pokonała AP Amator II Kiełpino 2:1. Miejsce dziewiąte zajęła AP Tczew, która po remisie 1:1 pokonała w rzutach karnych KS II Skorzewo 1:0.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu AP Amator Kiełpino pokonał 1:0 GKS Morenę Gdańsk, a następnie Ex-Siedlce Gdańsk Przymorze 2:0 wygrał z AP St. Rąbała Jedynką Pelplin. Mecze decydujące o awansie do finału stały na bardzo wysokim poziomie i przyniosły wiele wrażeń. W pierwszym spotkaniu mimo wielu okazji nie padły żadne bramki co przełożyło się również na rzuty karne, gdzie strzelono zaledwie jednego gola autorstwa zawodnika KS Skorzewo, dzięki któremu ta drużyna pokonała KTS-K Lew Lębork.

W drugim meczu ½ finału również padł zaledwie jeden gol, ale tym razem w regulaminowym czasie gry i Cartusia 1923 Kartuzy pokonała 1:0 Olimpię Osowa.
Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme padł bezbramkowy remis i w rzutach karnych GKS Morena Gdańsk pokonała AP Jedynkę Pelplin 3:1. Spotkanie o miejsce piąte zakończyło się zwycięstwem drużyny Ex-Siedlce Gdańsk nad Amatorem Kiełpino 1:0.

Mecz o najniższy stopień podium był rewanżem za remis w fazie grupowej i tym razem poznaliśmy zwycięzcę w regulaminowym czasie gry, gdyż KTS-K Lew Lębork pokonał Olimpie Osowa 2:1. W meczu finałowym spotkały się drużyny, które przez cały turniej nie zaznały porażki i nie straciły bramki. Również w tym spotkaniu nie padły żadne gole i o zwycięstwie w całym turnieju decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Cartusii 1923 Kartuzy pokonując KS Skorzewo 2:1.

Składy medalistów:
1. Cartusia 1923 Kartuzy - Maksymilian Markowicz (1), Jan Magulski (2), Jan Jóskowski (1), Ksawier Uzarek (1), Brian Gański, Florian Hinca, Aureliusz Cichosz (8), Hubert Renka
2. KS Skorzewo - Antoni Migiel, Miłosz Dobek (2), Fabian Ugowski (1), Wiktor Piaskowski (1), Oskar Potrac, Dawid Kujawski (1), Borys Romsowski (2), Michał Zaborowski (1)
3. KTS-K Lew Lębork - Konrad Bulman, Szymon Nowicki (6), Aleksander Kowalczuk (1), Paweł Pachocki (2), Michał Wiśniewski, Tomasz Migowski, Kacper Kłębek, Adrian Banach, Kuba Kucharski, Łukasz Łuszkiewicz, Mikołaj Malek

Ostateczna kolejność:
1. Cartusia 1923 Kartuzy
2. KS Skorzewo
3. KTS-K Lew Lębork
4. Olimpia Osowa
5. Ex-Siedlce Gdańsk Przymorze
6. AP Amator Kiełpino
7. GKS Morena Gdańsk
8. AP St. Rąbała Jedynka Pelplin
9. AP Tczew
10. KS II Skorzewo
11. Jedyneczka Kartuzy
12. AP Amator II Kiełpino

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Aureliusz Cichosz (Cartusia 1923 Kartuzy)
- najlepszy bramkarz : Antoni Migiel (KS Skorzewo)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Szymon Nowicki (KTS-K Lew Lębork)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.