Młodzież pokazała, co potrafi - konkurs Talent Roku 2018

sobota, 31 marca 2018 r., 07:23
fot. nadesłane

Recytacja, piosenka aktorska i rozrywkowa, eko-kabaret - w takich kategoriach prezentowali się uczestnicy Powiatowego Konkursu Talent Roku 2018. Jego siódma edycja odbyła się 20 marca w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach.

I LO w Kartuzach we współpracy z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach zorganizowało już po raz siódmy Powiatowy Konkurs Talent Roku. Ma on na celu prezentację umiejętności najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego, a także propagowanie aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu kulturalnym regionu.

Młodzież prezentowała swoje talenty w czterech kategoriach - recytacji, piosenki aktorskiej i rozrywkowej oraz w eko-kabarecie. Wśród recytatorów najlepiej wypadła Sylwia Hapka z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Justyna Bach z ZSP w Somoninie. W kategorii eko-kabaretu największe uznanie jury zyskała grupa z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. W kategorii piosenki aktorskiej zwyciężyła Marta Goluch, reprezentantka I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, natomiast w piosence rozrywkowej - Paulina Wilczewska z I LO. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Arleta Barczyk z ZSZiO w Kartuzach.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.