Zwycięstwo AP Lew Lębork po zaciętym finale w Somonino Cup 2010

poniedziałek, 2 kwietnia 2018 r., 10:20
fot. nadesłane

W niedzielę, 18 marca na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2010 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już dwudziesty trzeci turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 13 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A prym wiodła drużyna AP Lew Lębork, która zdobywając 10 pkt bez straconej bramki wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły Victorii II Gdańsk oraz Dragona II Bojano (obie po 7 pkt). Czwarty AP Marko-Gol Gdańsk (4 pkt) uzyskał prawo gry w meczu barażowym o ćwierćfinał, zaś piątemu GKS Przodkowo (0 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte.

Grupę B zdominowała ekipa GTS Wiślina (komplet 9 pkt), która obok drugiego Dragona Bojano (6 pkt) uzyskała awans do ¼ finału. Drużyna FC Gowidlino (3 pkt) uzyskała możliwość awansu do ćwierćfinału w meczu barażowym, zaś AP Amator Kiełpino (0 pkt) zagrał o dalsze miejsca. Grupę C zdecydowanie wygrał U2 Bytów wygrywając wszystkie swoje mecze nie tracąc przy tym bramki. Obok niego awans do ćwierćfinału uzyskał Energa Gryf Słupsk (6 pkt). Natomiast trzecia Victoria Gdańsk (3 pkt) oraz czwarty Szargan Somonino (0 pkt) zagrali o miejsca 9-13.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego, w którym AP Marko-Gol Gdańsk pokonał FC Gowidlino 2:0 uzyskując tym samym awans do ¼ finału, zaś drużyna z Gowidlina zagrała o dziewiąte miejsce.

Następnie odbyły się mecze o miejsca 9-13. W pierwszym derbowym spotkaniu Szargan Somonino zremisował bezbramkowo z Amatorem Kiełpino, by następnie wygrać w serii rzutów karnych 3:2. Następnie doszło do niespodzianki, gdyż strzelając swoją pierwszą bramkę w turnieju GKS Przodkowo pokonało Victorię Gdańsk 1:0.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszych dwóch niezwykle wyrównanych spotkaniach dwie porażki po 0:1 odniosły obie drużyny Dragona Bojano. Wpierw pierwszy zespół uległ Victorii II Gdańsk, a następnie "rezerwy" złożone z zawodników rocznika 2011 uległy U2 Bytów. Pozostałe dwa mecze pewnie wygrywali faworyci, czyli zwycięzcy swoich grup. W trzecim spotkaniu AP Lew Lębork pokonał 2:0 AP Marko-Gol Gdańsk, a w ostatnim meczu tej fazy GTS Wiślina wygrał z Energa Gryfem Słupsk 4:0.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. W meczu o miejsca 9-11 Szargan Somonino pokonał GKS Przodkowo 1:0 uzyskując prawo gry o miejsce dziewiąte, zaś drużyna z Przodkowa zakończyła rywalizację w turnieju na miejscu jedenastym. Miejsce dwunaste zajęła Victoria Gdańsk, która po bezbramkowym remisie pokonała Amatora Kiełpino w serii rzutów karnych 2:0. W meczu o miejsce dziewiąte w regulaminowym czasie gry również nie padły żadne bramki, zaś w rzutach karnych lepsi okazali się młodzi zawodnicy FC Gowidlino pokonując Szargana Somonino 2:1.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 w bratobójczym pojedynku dwóch drużyn Dragona Bojano padł remis 0:0 i w rzutach karnych lepsi okazali się starsi zawodnicy "jedynki" pokonując swoich młodszych kolegów z "rezerw" w serii rzutów karnych 3:1. Natomiast w drugim meczu AP Marko-Gol Gdańsk pewnie pokonał Energa Gryf Słupsk 3:0.

Mecze półfinałowe zgodnie z oczekiwaniami wygrywały drużyny, które do tej pory nie straciły nawet bramki. W pierwszym spotkaniu U2 Bytów zachował nadal czyste konto pokonując Victorię II Gdańsk 2:0. Natomiast AP Lew Lębork wprawdzie stracił pierwszą bramkę w turnieju, ale mimo to pewnie pokonał GTS Wiślina 4:1.
Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Dragon II Bojano pokonał Energa Gryf Słupsk 2:0. Mecz o piąte miejsce był jeszcze bardziej zacięty, gdyż padła zaledwie jedna bramka autorstwa zawodnika Dragona Bojano, który tym samym pokonał AP Marko-Gol Gdańsk. Im grano o wyższe lokaty, tym mecze stały na bardziej wyrównanym poziomie.

W spotkaniu o najniższy stopień podium nie padły żadne bramki, więc o tym, kto zdobędzie brązowe medale zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy GTS Wiślina wygrywając z Victorią II Gdańsk 2:0. W meczu finałowym spotkały się jedyne niepokonane w turnieju drużyny, które stworzyły świetne widowisko. Mimo wielu okazji z obu stron padła zaledwie jedna bramka, dzięki której zwycięstwo w całym turnieju odniósł AP Lew Lębork pokonując U2 Bytów.

Składy medalistów:
1. AP Lew Lębork - Szymon Nowicki (10), Aleksander Kowalczuk (2), Antoni Antonowicz, Konrad Bulman (2), Michał Migowski (1), Michał Wiśniewski (1), Brajan Kasina, Tomasz Lubański
2. U2 Bytów - Leon Cybula, Łukasz Roda (1), Radosław Majer, Aleksander Kozłowicz, Franciszek Petryszyn, Oliwier Kania (6), Hubert Szulc, Piotr Grotkowski (4), Łukasz Malek (3), Bartosz Zblewski, Borys Baranowski
3. GTS Wiślina - Piotr Goleń, Wojciech Goleń (5), Alan Jurczyk, Oskar Nadłonek, Dorian Rychert (1), Nikodem Kozierkiewicz (2), Bartek Kulesza (1)

Ostateczna kolejność:
1. AP Lew Lębork
2. U2 Bytów
3. GTS Wiślina
4. Victoria II Gdańsk
5. Dragon Bojano
6. AP Marko-Gol Gdańsk
7. Dragon II Bojano
8. Energa Gryf Słupsk
9. FC Gowidlino
10. Szargan Somonino
11. GKS Przodkowo
12. Victoria Gdańsk
13. AP Amator Kiełpino

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Szymon Nowicki (AP Lew Lębork)
- najlepszy bramkarz : Antoni Antonowicz (AP Lew Lębork)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Łukasz Malek (U2 Bytów)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.