Uczniowie z I LO z Klasztornej wśród finalistów VIII Konkursu Historycznego WSAiB W Gdyni

piątek, 30 marca 2018 r., 21:02
fot. nadesłane

Dariusz Gruchała i i Przemysław Oczk, uczniowie I LO w Kartuzach świetnie spisali się w ósmej edycji Konkursu Historycznego, który organizowała Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni.

Do finału konkursu WSAiB zakwalifikowało się 51 osób z sześciu szkół województwa pomorskiego, w tym 29 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach. Konkurs polegał na wypełnieniu testu obejmującego pytania z historii powszechnej i Polski.

Wśród laureatów VIII edycji Konkursu Historycznego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni znalazło się dwóch uczniów klas LO na Klasztornej - Dariusz Gruchała i Przemysław Oczk, którzy ex aequo zajęli trzecie miejsce.

Wszyscy laureaci zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi. Partnerem tegorocznej edycji było Muzeum- Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach. Przedstawicielka Muzeum pani Iwona Klinger poprowadziła dla uczestników konkursu warsztaty przybliżające historię i tradycję Kaszub.

Podczas gdy uczniowie zmagali się z pytaniami konkursowymi i uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Muzeum we Wdzydzach nauczyciele wzięli udział w szkoleniu pt. "Kreatywne Rozwiązywanie Problemów" prowadzonym przez trenera biznesu panią Małgorzatę Zmysłowską.

Nadesłane/ I LO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.