Nocka z Pi w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach

piątek, 30 marca 2018 r., 21:37
fot. nadesłane

Jak co roku uczniowie "Dwójki" czynnie włączyli się w IV akcję organizowaną przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych - spotkanie z π(Pi). Zaakcentowali na gazetkach informacje o liczbie π, wykonali plakaty oraz odbył się konkurs plastyczno - techniczny "Pomnik Jedynki", podczas którego wykazali się ogromną kreatywnością.

16 marca rano dzień rozpoczął się "tańcem liczb pierwszych" w wykonaniu klasy 3e pod kierunkiem  Pauliny Kosznik. Uczniowie klasy 2a wraz z Joanną Bemowską uczestniczyli w zajęciach porannych w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych. Wieczorem klasa 4a z wychowawczynią Grażyną Mierską i Joanną Bemowską, 4c z Klaudyną Łosińską oraz 6c z Pauliną Kosznik i Magdą Ebertowską brali udział w "Nocy z Pi".

Noc rozpoczęła się od prezentacji liczby π przygotowanej przez uczniów z Młodzieżowego Ruchu Naukowego. Młodzież pokazała naszym uczniom jak obliczać liczbę π, każda grupa mogła samodzielnie sprawdzić, jak bardzo uda jej się w swoich badaniach zbliżyć do właściwej liczby π. Następnie były konkursy i gry w "planszówki". Potem nadszedł czas na chwilę przerwy, na nabranie sił, wspólny posiłek - pizza. Następnie odbył się Błyskawiczny Turniej Szachowy, który przeprowadził p. Tomasz Ciesielski.

Kolejnym etapem były zajęcia z "Ozobotami" - robotami, które dzieci same programowały. Kolejnym był  konkurs sportowy, w którym uczniowie mogli popisać się swoimi zdolnościami rzutów do kosza. Na koniec była projekcja filmu. Uczniom bardzo podobała się ta forma uczestniczenia w "Dniu i nocy z π". Czas minął miło i bardzo szybko.

Nadesłane/Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.