Zapaśnicy Cartusii z trzema medalami Mistrzostw Polski

sobota, 31 marca 2018 r., 17:57
fot. nadesłane

Czworo zawodników sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy reprezentowało klub na Mistrzostwach Polski w Raciborzu. W turnieju wypadli bardzo dobrze, zdobywając komplet medali.

Mistrzostwa Polski STYL: KLASYCZNY, JUNIOR (20)RACIBÓRZ, POL 2018-03-23-2018-03-24

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym odbyły się w Raciborzu w dniach 23-24 marca. GKS Cartusię Kartuzy reprezentowali Aleksander Mielewczyk, Nikodem Drewa, Damian Metza i Jakub Hildebrand.

Aleksander Mielewczyk stoczył cztery zwycięskie walki i zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii 67 kg. Nikodem wygrał trzy walki i odnotował jedną porażkę zdobywając tytuł wicemistrza Polski w kategorii do 63 kg. Brąz w kategorii 77 kg wywalczył Jakub Hildebrand - wygrał trzy pojedynki, zaliczając po drodze także jedną porażkę. Damian Metza wygrał dwie walki, ale tyle samo przegrał plasując się ostatecznie na siódmym miejscu w kategorii do 72 kg.

W klasyfikacji drużynowej Cartusia zajęła siódme miejsce na 26 startujących klubów.

- Trzy medale na 4-osobową ekipę to świetny dorobek. Wyjątkowo cenne jest złoto Aleksa i srebro Nikodema. Obaj są zawodnikami startującymi po raz pierwszy w starszej grupie wiekowej - Junior. W pokonanym polu zostawili zawodników o dwa lata starszych, co świadczy o ich dużym potencjale. Klasą dla siebie był Aleks, który nie dał szans swoim rywalom i od pierwszego roku dominuje w swojej nowej kategorii, kontynuując dobrą passę zwycięstw z poprzedniej grupy wiekowej - kadet. Odnalazł się Nikodem, dla którego tytuł wicemistrzowski to bardzo dobry wynik - komentuje GKS Cartusia Kartuzy.

- Trzeci nasz medalista rozpoczął turniej od porażki, a następnie wytrzymał napięcie i w dosyć dramatycznych okolicznościach i dzięki swojej zawziętości, sięgnął po brąz, który jemu i kibicom kartuskich zapasów powinien dać dużo satysfakcji. Damian to zawodnik, który w tej wadze powinien zmieścić się na podium, ale w tym przypadku dyspozycja dnia była nienajlepsza - informuje klub.

Trenerem zawodników jest Bartłomiej Pryczkowski.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.