Jubileuszowa 30. edycja Wojewódzkiego Konkursu Żywego Słowa w Kartuzach

sobota, 31 marca 2018 r., 18:48
fot. nadesłane

W marcu w Zespole Placówek Specjalnych w Kartuzach odbył się XXX Wojewódzki Konkurs Żywego Słowa. W tegorocznej, jubileuszowej edycji uczestnicy prezentowali twórczość nawiązującą hasła: " Żywe słowo bawi, uczy wychowuje …". Na konkurs do stolicy Kaszub przybyli recytatorzy z różnych zakątków Pomorza.

Na konkurs do Kartuz przybyli recytatorzy z sześciu szkół - SOSW Bytów, ZSS nr 2 Gdańsk - Oliwa, SP nr 26 Gdańsk, SP nr 37 Gdańsk, SOSW Lębork, SOSW Słupsk. Kartuski ośrodek reprezentowali Sławomir Rzepa z kl. VI SP i Edyta Jakusz z kl. II ZSZ. Młodym artystom przysłuchiwało się jury w składzie: Jolanta Bociańska, dyrektor Zespołu Szkół w Somoninie, Kazimiera Nowicka - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kartuzach i jeden opiekun uczniów biorących udział w konkursie - Magdalena Bieszk.

Jak podkreślają organizatorzy, poziom recytacji w tegorocznym konkursie był bardzo wysoki, a towarzysząca całemu wydarzeniu atmosfera, wyjątkowa.

Jury wytypowało zwycięzcę w każdej kategorii, jednak każdy uczestnik konkursu został za swój występ wyróżniony i nagrodzony. Podziękowano też opiekunom uczniów.
Konkurs dodatkowo umiliły występy zaproszonych gości.

Na scenie zaprezentowali się Mariusz Florczyk, kierownik warsztatów terapii zajęciowej w Stężycy, które odwiedzają podopieczni kartuskiego ośrodka, Arleta Barczyk - finalistka "Kaszubskiego Idola - 2016", Marcelina Brylowska - która była m. in. wokalistką zespołu "Karteszci zwonczi" oraz Szymon Szyca - główny gitarzysta zespołu Cantus Angeli a także reprezentanci samych gospodarzy formacja taneczna "Zefir" pod opieką H. Kuchty.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.