W drodze do startu na Mistrzostwach Europy

sobota, 31 marca 2018 r., 23:23
fot. nadesłane/GKS Cartusia/autor: Bartosz Cirocki/sportnakaszubach.pl

Aleksander Mielewczyk oraz Gevorg Sahakyan świetnymi startami w ostatnich turniejach otwierają sobie drogę do startu na międzynarodowej arenie Starego Kontynentu. Zawodnicy Cartusii mają szansę reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy w Kaspijsku i w Rzymie.

Na przełomie lipca i sierpnia w Rzymie odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów. Aleksander Mielewczyk zdobyciem tytułu Mistrza Polski Juniorów wykonał poważny krok zbliżający go w tych prestiżowych zawodach. Przed taką szansą wśród seniorów Cartusii stoi Gevorg Sahakyan.

- Na dwóch ostatnich bardzo silnie obsadzonych międzynarodowych turniejach, które odbyły w Kijowie oraz w Sofii, Gevorg zameldował się dwukrotnie na piątym miejscu. To dobry wynik w tej fazie przygotowań - informuje GKS Cartusia Kartuzy.

Na zakończonym 25 marca turnieju w stolicy Bułgarii - Sofii dwa pierwsze pojedynki z zawodnikami z Korei i Japonii,, kartuzianin zakończył pewnymi zwycięstwami. Drogę do finału zawodnikowi Cartusii zamknęła minimalna przegrana 3-2 w walce z reprezentantem Ukrainy. W repasażu wyższość Gevorga musiał uznać reprezentant gospodarzy turnieju.

W walce o trzecie miejsce, tak jak w Kijowie, Sahakyan spotkał się z kolegą z reprezentacji - Dawidem Karecińskim i minimalnie ją przegrał. Obaj zawodnicy są faworytami do startu w Mistrzostwach Europy Seniorów, które odbędą się w Rosji, w Kaspijsku na przełomie kwietnia i maja. Kwestią do ustalenia pozostają kategorie wagowe, w jakich wystąpią.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.