Rozpoczyna się budowa drogi Maks-Sznurki

czwartek, 5 kwietnia 2018 r., 13:08
fot. internet/UG Chmielno

Już w poniedziałek ruszą prace przy budowie liczącego ponad 1,6 kilometra odcinka drogi Maks-Sznurki. Inwestycja w połowie dofinansowana została z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019", czyli dawnych tzw. "schetynówek". Koszt zadania to ponad 2,8 mln zł.

Chmieleński samorząd starał się o pozyskanie dofinansowania na tę inwestycję już podczas dwóch poprzednich rozdań z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Udało się w ostatnim rozdaniu. W powiecie kartuskim wsparcie prócz Chmielna pozyskały także Przodkowo, Sierakowice i samorząd powiatu.

W ramach inwestycji powstanie droga na trasie Sznurki - Maks prowadząca do skrzyżowania z drogą powiatową. Prace obejmą odcinek o długości ponad 1,6 km. Projekt zakłada również budowę ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego i zatok autobusowych. Powstanie też chodnik o długości 300 m.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, w piątek 30 marca wójt Jerzy Grzegorzewski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Do przetargu na realizację zadania stanęły dwie firmy. Korzystniejszą ofertę przedstawiła firma Kruszywo sp. z o.o. z Linii. Firma zaoferowała wykonanie inwestycji za sumę ponad 2,8 mln zł i daje pięcioletnią gwarancję.

Zakończenie prac ma nastąpić do 30 września br.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.