Przodkowo. Turniej sołectw na wesoło i z ambitną walką o Grand Prix

niedziela, 8 kwietnia 2018 r., 22:00
Sołectwo Smołdzino zdobyło Grand Prix Sołectwo Smołdzino zdobyło Grand Prix fot. Longina Templin

W niedzielne popołudnie w sali widowisko - sportowej o punkty i nagrody walczyło czternaście przodkowskich sołectw. Rywalizacja obejmowała prezentację swojego sołectwa oraz udział w przygotowanych dla nich konkurencjach sportowych. Najwięcej punktów wywalczyło sołectwo Smołdzino, zdobywając w ten sposób Grand Prix.

Prezentacja sołectwa dawała duże pole do popisu. Wykorzystać można było różne formy. Oprócz śpiewu i tańca, przygotowano też specjalne tablice, reklamujące dokonania danej wsi. W tej kwestii chwalenie się było jak najbardziej wskazane.

W kilku konkurencjach mogły startować dzieci i dorośli. Były skoki na piłce uszatce i z woreczkami między kolanami oraz przejazd na desce z kółkami. To dla najmłodszych. Osoby powyżej 18 lat zmagały się w biegach z tacą, na których były kubki z wodą i konkurencja o nazwie "niezłe wałki". Ostatnia z wymienionych wywołała na widowni najwięcej śmiechu.

Punkty można było też zdobyć za kibicowanie. Oceniano m. in. ubiór, transparenty, napisy, okrzyki, wierszyki i piosenki. W tej kategorii najlepiej spisało się Smołdzino.

Za najpiękniejszą prezentację sołectwa również najwięcej punktów zdobyło Smołdzino, ale także Czeczewo.

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji, Grand Prix turnieju zdobyło sołectwo Smołdzino. Kolejne miejsca (od II do VI) zajęły sołectwa: Pomieczyno, Przodkowo wieś, Kosowo, Czeczewo i Szarłata.

W każdej kategorii (od miejsca pierwszego do trzeciego) przyznano nagrody rzeczowe, a w punktacji ogólnej sołectwa otrzymały talony.

- W środku naszej wsi mamy piękny staw - Smołdzińskie Oko. Dlatego też zatańczyłyśmy taniec piracki, bo jak najbardziej kojarzy się z wodą. Ponadto wykorzystaliśmy talent muzyczny Teresy Skrzypkowskiej, która wykonała piosenkę na nutę hiszpańską, a utwór ten nazwaliśmy E viva Smołdzino. Chwalimy się tym, co mamy i to wykorzystaliśmy na przygotowanych przez nas trzech tablicach - powiedziała Mariola Stasik, sołtys Smołdzina.

Podczas turnieju ogłoszono również wyniki zmagań o tytuł Najbardziej Usportowionego Sołectwa 2017 r. Klasyfikacja wygląda następująco (od I do VI miejsca): Czeczewo, Kosowo, Pomieczyno, Przodkowo wieś, Kobysewo i Kłosowo.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.