Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Kartuzach

poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r., 11:12
fot. archiwum

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował uciec. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Gdy już go zatrzymali, okazało się, że 64-letni kierowca miał w organizmie około 2,3 promila alkoholu. W weekend policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego, który wsiadł za kółko mimo policyjnego zakazu.

W sobotę około godz. 18.30 w Kartuzach funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę kompletnie pijany. Gdy policjanci, chcieli go zatrzymać, ten podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i szybko zatrzymali kierowcę.

- Okazało się, że 64-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 2,3 promila - informuje Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie zatrzymano w niedzielę około godz. 15.30 w Miszewie. 46-letni mieszkaniec Gdyni kierował pojazdem mając w organizmie 2,5 promila.

Kilka godzin później, około godz. 23.30 w Sierakowicach policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który prowadził audi pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.