Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 10:46
fot. archiwum

Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 15 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

Już po raz trzeci kaszubskie szlaki rozświetli kilkaset czołówek śmiałków, którym nie straszny będzie stukilometrowy dystans. Prawdziwi twardziele wezmą bowiem udział w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który to nie przez przypadek nosi właśnie taką nazwę.

Tegoroczną edycję biegu zaplanowano na 15 września. Start ultramaratonu odbędzie się u podnóża Łysej Góry w Sopocie, meta zaś będzie znajdowała się na terenie ośrodka wypoczynkowego Koszałkowo w Wieżycy.

- 2,3 km w górę, 2,2 km w dół. Tu przywita Cię zielony szlak śmierci. Kto go zlekceważy, wpakuje się w kłopoty. Spotkasz tu wiele z dziesiątków szczytów na trasie. Dobrze rozgrzeją cię przed finiszem i wbiegiem na najwyższy szczyt polskich pojezierzy - Wieżycę. Na szczęście, że ostatnie 100 metrów jest z górki. Przy odrobienie szczęście będziecie mogli spotkać nie tylko dzikie dziki, ale też zwinne sarenki i bure borsuki zamieszkujące kaszubskie lasy. Trasa biegnie również przez liczne wioski i wioseczki, gdzie widok odzianego w obcisłe kolorowe ubranka osobnika budzi niemałą sensację. Krzewmy zatem kulturę sportu - opisują trasę organizatorzy.

Kilkaset osób podejmie wyzwanie i z potem na czole, bólem mięśni, ale też toną satysfakcji przebiegnie ultramaraton. Zapisywać można się za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl.

Jeśli nie jesteś uczestnikiem biegu, może zostać świadkiem tego wydarzenia. Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki.

- Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to niepowtarzalna okazja nabycia nowych, praktycznych umiejętności, poznania wielu ciekawych ludzi, a przede wszystkim dobrej zabawy w doborowym towarzystwie - podkreślają organizatorzy.

Wolontariusze pomagają między innymi przy: biurze zawodów, oznakowaniu trasy, rozstawiają i obsługują punkty odżywcze, pomagają wskazać właściwą drogę na mniej oczywistych rozstajach, przekazują informacje, rozwieszają i składają materiały promocyjne, jednym słowem są duszą imprezy!

Każdy wolontariusz, który zdecyduje się pomóc przy organizacji Ultramaratonu Kaszubskiej Poniewierki otrzyma: pamiątkową koszulkę, imienny identyfikator ze smyczą, wyżywienie i napoje w trakcie imprezy, przewodnik wolontariusza - informator, ubezpieczenie NNW.

Ponadto po zakończeniu imprezy wolontariusze Ultramaratonu Kaszubskiej Poniewierki otrzymają certyfikat wraz z opinią o współpracy. Dokument taki jest ceniony i coraz częściej stanowi uzupełnienie CV osób ubiegających się o przyjęcie na studia lub poszukujących pracy.

Aby zgłosić się na wolontariat, należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.