Miał 2,6 promila i kierował vw transitem. Zatrzymali go policjanci

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 11:04
fot. archiwum

W poniedziałek policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Mimo wysokich kar, wielu apelów policji, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy po spożyciu alkoholu decydują się wsiąść za kółko, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących zatrzymano w Chmielnie o godz. 15.30. Mieszkaniec powiatu kartuskiego prowadził volkswagena transportera. Policjanci sprawdzi stan trzeźwości 43-latka.

- W wyniku badania potwierdzono, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu - informuje podkomisarz Ryszard Gneba, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie policjanci zatrzymali o godz. 23.30 w Żukowie. Jak informuje Ryszard Gneba, obywatel Białorusi kierował fordem transitem mając w organizmie około 1,4 promila alkoholu.

Warto pamiętać, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości może zostać ukarane nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch, minimum trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.