Sposób na rodzinną niedzielę w sierakowickim stylu

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 11:18
fot. internet/Sierakowice - Kraina Miłości

W myśl zasady cudze chwalicie - swego nie znacie, administratorzy facebookowego profilu Sierakowice - Kraina Miłości, zachęcają do odkrywania rodzinnych miejsc na terenie gminy Sierakowice. Akcja "Niedziela dla Rodziny" rozpoczęła się w niedzielę, 8 kwietnia i potrwa do końca czerwca. Inicjatorzy chcą promować miejsca, które warto odwiedzić z najbliższymi i niedaleko domu.

- Chcemy pokazywać miejsca oczywiste, ale nieoczywiste dla wszystkich. Są to miejsca na terenie gminy Sierakowice, które mogą dać ludziom dużo radości. Zachęcamy do ich odwiedzenia mieszkańców gminy, ale nie tylko. Chcielibyśmy, aby całe rodziny odkrywały te wyjątkowe zakątki, które można znaleźć niedaleko domu. Nie trzeba daleko jechać, aby rodzinnie i aktywnie spędzić niedzielę - tłumaczy Paweł Bladowski, inicjator akcji.

Akcja rozpoczęła się w niedzielę, 8 kwietnia. Jeszcze przed weekendem na profilu Sierakowice - Kraina Miłości, pojawiła się informacja o pierwszym proponowanym przez organizatorów miejscu - Parku Praw Natury w Puzdrowie. To park eksperymentów naukowych i obserwacji zjawisk przyrodniczo - fizycznych, na terenie sąsiadującym ze szkołą podstawową. Pomysłodawcy akcji wierzą, że dzięki niej mieszkańcy gminy inaczej spojrzą na te wyjątkowe miejsca.

- Planujemy przedstawić sześć propozycji. Co dwa tygodnie na naszym profilu pojawiać się będzie informacja o kolejnej miejscówce, którą warto w weekend zobaczyć. Na pewno jednym z tych miejsc będzie ścieżka edukacyjna "Poznać i zrozumieć las", która znajduje się w Mojuszu. Przybliżymy też naszym odbiorcom m.in. bardzo atrakcyjne okolice Zamkowej Góry - dodaje Paweł Bladowski.

Kolejne wydarzenie z serii "Niedziela dla Rodziny", zaplanowano na 22 kwietnia. Wówczas organizatorzy zachęcać będą do odwiedzenia lasów w okolicach Mojusza i niespełna dwukilometrowej ścieżki edukacyjno - przyrodniczej. Jest to akcja promocyjna, finansowana przez Urząd Gminy Sierakowice.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.