Burmistrz zaprasza na konsultacje w sprawie nowego skateparku

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 15:09
fot. internet/www.pixabay.com

Jeszcze w tym roku, na terenie Parku Solidarności w Kartuzach powstanie nowy skatepark. Gmina już rozstrzygnęła przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej tego miejsca. O tym, jak ma wyglądać zdecydują jego przyszli użytkownicy. 19 kwietnia w Kartuskim Centrum Kultury odbędą się konsultacje, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematem.

W czwartek, 19 kwietnia o godz. 17 w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie w sprawie budowy nowego skateparku przy ul. Wzgórze Wolności. Kartuski samorząd zaprasza do udziału w nim wszystkich, którzy zainteresowani są przyszłym wyglądem tego miejsca, w szczególności młodzież, skaterów i rolkarzy.

Przypomnijmy, że w Kartuzach pierwszy skatepark otwarto przed niespełna dziesięciu laty, w 2009 roku, przy ul. Chmieleńskiej. Pod koniec ubiegłego roku urządzenia i rampy znajdujące się tam zdemontowano z ze względu na ich zły stan.

Zadecydowano o budowie nowego skateparku, a jego lokalizację wyznaczono na terenie Parku Solidarności.

- Zostanie on umiejscowiony w parku znajdującym się naprzeciw budynku Kartuskiego Centrum Kultury. To idealne miejsce na tego typu przedsięwzięcie. Park "Solidarności" jest położony w samym centrum miasta, w pobliżu szkół i innych miejsc przeznaczonych do wypoczynku - informuje magistrat.

Gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonanie projektu tej inwestycji. Stanęło do niego sześć firm, a ceny ofert wahały się od 18 do 77 tysięcy złotych. Najkorzystniej przedstawiała się oferta złożona przez firmę URO PROJEKT z Elbląga.

Do dyskusji na temat projektu skateparku gmina zaprasza jego przyszłych użytkowników.

- Chcemy, aby to młodzi ludzie sami zdecydowali, jak będzie wyglądał kartuski skatepark, jakie będzie spełniał funkcje. Dlatego też liczymy na ich obecność w czasie konsultacji - podkreśla urząd, zapraszając na konsultacje.

Zgodnie z zapowiedziami kartuskiego magistratu, nowy skatepark ma powstać jeszcze w tym roku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.