Sierakowice. Trwa nabór wniosków o dotacje na wymianę pieca

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 19:25
fot. archiwum

Do 30 kwietnia mieszkańcy gminy Sierakowice zainteresowani zmianą systemu ogrzewania na bardziej ekologiczny, mogą składać wnioski o pozyskanie dotacji na wymianę pieca. Kwota wsparcia może wynieść nawet 30 proc. kosztów kwalifikowanych.

Do końca miesiąca mieszkańcy gminy Sierakowice mogą ubiegać się o wsparcie na wymianę starych kotłów węglowych. Dotację można uzyskać na wymianę ich na kotły opalane gazem (służące go spalania gazu ziemnego GZ 50 lub gazu węglowodorowego płynnego), biomasą (zrębków drzewnych, brykietu lub pelletu), oraz kotły na olej opałowy.

Kwota dofinansowania może wynieść do 30 proc. kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5.000 zł na źródło ciepła zasilające pojedynczego odbiorcę, natomiast w przypadku budynków wielorodzinnych nie więcej niż 12.500 zł.

Wnioskodawca powinien do wniosku dołączyć dokumenty potwierdzające wysokość planowanego zadania (np. wycena, kosztorys, rachunek proforma wystawiony przez uprawniony podmiot), fotografię obecnej kotłowni, lokalizację inwestycji w formie graficznej np. na mapie oraz dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości, a w przypadku wspólnoty mieszkaniowej zgodę właścicieli lokali w formie uchwały. Co istotne na podstawie wstępnego kosztorysu wyliczona zostanie kwota dotacji.

- W przypadku rozbieżności pomiędzy kwotą deklarowaną w dokumencie przedłożonym do wniosku o przyznanie dotacji, a kwotą zapisaną na fakturze po wykonaniu zadania, wysokość dotacji zostanie odpowiednio pomniejszona - informuje urząd.

Środki na dofinansowanie gmina Sierakowice planuje pozyskać w ramach konkursu "Czyste Powietrze Pomorza" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Wnioski należy składać w biurze w Biurze Podawczym Urzędu Gminy Sierakowice w pokoju nr 102.

Szczegółowe informacje oraz formularze wniosku znaleźć można na stronie sierakowickiego urzędu gminy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.