Policjanci podsumowali działania "Alkohol i narkotyki"

środa, 11 kwietnia 2018 r., 13:00
fot. nadesłane

Ponad 420 pojazdów skontrolowali policjanci we wtorek. Przez cały dzień na drogach powiatu kartuskiego prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

W akcji "Alkohol i narkotyki" brało udział łącznie 33 funkcjonariuszy. Policjanci w trakcie działań skontrolowali 424 pojazdy. Zatrzymali dwóch kierowców , którzy kierowali pod wpływem alkoholu.

- 38-latek w Wilanowie prowadził rower będąc pod wpływem alkoholu wynoszącym 2 promile, natomiast 40-latek w Sianowie kierował pojazdem znajdując się po użyciu alkoholu wynoszącym 0,2 promila - informuje st. sierż Daria Olchowik.

Głównym celem działań jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

- Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! - przestrzegają policjanci.

- Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić! - apelują funkcjonariusze.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.