Policjanci z wydziału kryminalnego z Kartuz najlepsi w województwie

środa, 11 kwietnia 2018 r., 14:59
fot. internet/policja.pl

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zdobyli pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2018", który w dniach 9-10 kwietnia odbył się w Słupsku. Kartuska drużyna zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej, ale jej członkowie zajęli też czołowe miejsca w konkurencjach indywidualnych. Kryminalni z Kartuz będą reprezentować Pomorze w finale krajowym, który zaplanowano na czerwiec.

Do konkursu przystąpili policjanci pionu kryminalnego ze wszystkich komend powiatowych i miejskich województwa pomorskiego. Zmagania odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Każda komenda zgłosiła po jednej drużynie, którą tworzyli: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

- Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Najlepsza drużyna wyłoniona podczas zmagań w Słupsku będzie reprezentować pomorski garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile na początku czerwca - informuje Komenda Główna Policji.

Zmagania policjantów trwały dwa dni. Rywalizacja poniedziałkowa objęła sprawdzian umiejętności strzeleckich oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugiego dnia zmagań policjanci sprawdzali wiedzę zawodową pisząc test, a także umiejętności praktyczne w zakresie taktyki i techniki interwencji (zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy.

Rywalizacja przebiegała też indywidualnie. Funkcjonariusze walczyli o miano najlepszego w garnizonie pomorskim policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, najlepszego technika kryminalistycznego oraz najlepszego policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą garnizonu pomorskiego.

- Wśród nagrodzonych nie zabrakło reprezentantów kartuskiej komendy. Najlepszym policjantem służby kryminalnej został funkcjonariusz z Kartuz. Natomiast podkom. Michał Domeracki, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Żukowie zajął II miejsce w kategorii "najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą" - informuje st. sierż. Daria Olchowik , p.o. oficera prasowego KPP w Kartuzach.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

- I miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach
- II miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Lęborku
- III miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.