Sukces Piotra Grzywacza z "Klasztornej" w ogólnopolskim konkursie przemawiania w języku angielskim

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 09:36
fot. nadesłane

17 marca 2018 roku w Bydgoszczy, odbyła się 21. edycja ogólnopolskiego etapu konkursu na największe talenty oratorskie w języku angielskim. Poziom konkursu jest niezwykle wysoki, jako że przemawiający muszą wykazać się nie tylko bezbłędną angielszczyzną, doskonałą wymową i akcentem, ale także szerokim oczytaniem.

W tym roku na finał do Bydgoszczy przyjechało 19 najlepszych mówców z różnych ośrodków Polski: Gdańsk, Elbląg, Słupsk, Chojnice, Białystok, Wrocław, Warszawa, Nakło oraz Inowrocław. Zadaniem każdego uczestnika było wygłoszenie 5 minutowej przemowy na temat "Chcesz przewidzieć przyszłość, wynajdź ją dziś". Następnie każdy mówca musiał zmierzyć się z niełatwymi pytaniami od publiczności.

Reprezentujący "Klasztorną" Piotr Grzywacz z klasy 2g, stanął na wysokości zadania i z niezwykłą swobodą i płynnością zaprezentował swoją, filozoficzno - naukową interpretację tematu. Mimo, że pierwsze miejsce przypadało reprezentantce z Wrocławia, Piotr bez wątpienia był faworytem publiczności, nie tylko wzbudził zainteresowanie wybranym tematem, ale też jako jedyny rozbawił wszystkich słuchaczy. Jury Studentów Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy, uznało, że to właśnie przemowa Piotra była najlepsza i nagrodziło go swoim wyróżnieniem.

Nadesłane/Sabina Kobiela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.