Kartuzy. Chaos w związku z nową organizacją ruchu na ul. Bielińskiego

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 11:44
fot. nadesłane

Od środy na ul. Bielińskiego w Kartuzach obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Niestety mimo, że kierowcy i mieszkańcy zostali o nich wcześniej poinformowani, nie dostosowują się do nowych oznaczeń i jeżdżą na pamięć.

Od środy, 11 kwietnia, ruch na ul. Bielińskiego jest dwukierunkowy. Miejsca postojowe tymczasowo zostały zlikwidowane. W związku ze zmianami, do czasu zakończenia robót budowlanych na ul. Dworcowej, związanych z wymianą kostki brukowej, ul. Bielińskiego będzie tzw. ulicą ślepą. Po zakończonych pracach ruch zostanie w tym miejscu uruchomiony również w kierunku dworca kolejowego.

- Ruch w tym miejscu to jakaś masakra. Zmiany należałoby mocniej zaakcentować. Nie ma żadnej tablicy ostrzegawczej z napisem "Uwaga zmiany organizacji ruchu". Wystarczyłoby, żeby na jezdni dodatkowo umieścić poziomie oznakowanie - narysować strzałki z kierunkiem jazdy, myślę, że byłoby łatwiej - pisze nasz Czytelnik.

Zmiany związane są z rozpoczęciem rozbudowy Katolickiej Szkoły Podstawowej. O ich wprowadzeniu wcześniej informowano m.in. w mediach. Na odcinku umieszczono poziomie i pionowe znaki drogowe.

- Problem polega tylko na tym, że kierowcy jeżdżą na pamięć i nie patrzą na znaki drogowe, ale takie kłopoty pojawią się przy każdej zmianie organizacji ruchu. Wyznaczono na żółto podwójną linię ciągłą, ustawiono znaki pionowe. Kierowcy powinni pamiętać, że żółte znaki poziomie są ważniejsze od białych i do nich należy się stosować w pierwszej kolejności - przestrzega Krzysztof Pawłowski, komendant Straży Miejskiej w Kartuzach.

Problem stanowi również to, że kierowcy wciąż parkują na miejscach parkingowych na jezdni, które tymczasowo zlikwidowano. W pobliżu odcinka częściej pojawiają się zarówno strażnicy miejscy, jak i policja.

- Patrol ruchu drogowego jest wysyłany w ten rejon codziennie. Mieliśmy kilka zgłoszeń, dotyczących głównie złego parkowania, w związku z tym musieliśmy już wystawić kilka mandatów. Karzemy, bo nie jest to pierwsza zmiana organizacji ruchu. Informowano o tym i zarówno mieszkańcy, jak i kierowcy powinni czytać informacje, jak również zwracać szczególną uwagę na znaki - mówi st. sierż. Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej w Kartuzach.

W galerii zamieszczamy mapkę zmian.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.