Pożar poszycia leśnego w Sulęczynie

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 19:06
fot. internet/Facebook/OSP Sulęczyno

W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru poszycia leśnego w Sulęczynie. Ogień objął powierzchnię około połowy hektara.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.20 w Sulęczynie. Ogień zajął około pół hektara poszycia leśnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Akcja gaśnicza trwała niespełna dwie godziny.

Z ogniem walczyły jednostki JRG Kartuzy, OSP Sulęczyno, OSP Kistowo i OSP Mściszewice.

Warto przypomnieć, że w nadleśnictwie Lipusz, na terenie którego znajduje się gmina Sulęczyno obowiązuje III, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki utrzymuje się na poziomie 10 proc. Można ją porównać do wilgotności zwykłej kartki papieru. Po sierpniowej nawałnicy w lasach zalega jeszcze bardzo wiele martwego drewna. Ryzyko potęgują igliwie, liście i drobne gałęzie. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.