Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 poznają Żukowo

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 18:18
fot. nadesłane

Najmłodsi uczniowie SP nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie za sprawą nauczycielki Wiolety Krause, biorą udział w międzynarodowym projekcie "Little one in town". Wychowawczyni zainspirowana możliwościami jakie daje platforma eTwinning (poznana dzięki koordynowaniu programu Erasmus + Edukacja Szkolna) postanowiła wykorzystać ją z jak największą korzyścią dla powierzonych jej dzieci.

Nauczycielka pragnie, by wychowankowie byli wszechstronnie przygotowani do funkcjonowania w codziennym życiu. Widzi konieczność współdziałania z władzami lokalnymi, instytucjami i organizacjami społecznymi. Uważa, iż zadaniem szkoły jest również zapewnienie dziecku kontaktu z otoczeniem społecznym, co przyczynia się do rozwoju zainteresowań najbliższym środowiskiem, życiem i pracą ludzi.

Wymienione założenia mają przede wszystkim dać uczniom możliwość bezpośredniego kontaktu z rzeczywistością, co z kolei przyczynia się do chęci poznawania świata, umiejętności funkcjonowania w środowisku lokalnym oraz nabywania odpowiedzialności za nie.

W praktyce oznacza to, że dotychczas najmłodsi mieli okazję odwiedzić Bibliotekę Samorządową, brać udział w rozświetleniu choinki przed żukowskim magistratem, być z wizytą w domu Seniora "Nestor", w urzędzie pocztowym, urzędzie gminy, remizie strażackiej oraz komisariacie policji. Uczniowie we wszystkich tych miejscach zdobywali nowe umiejętności oraz poszerzali dotychczasową wiedzę na temat wyżej wymienionych placówek i ich charakterystyki.

Dzieci sporo już doświadczyły i zobaczyły, jednakże lista miejsc, które mają w planach odwiedzić, jeszcze się nie wyczerpała.

nadesłane/SP nr 2 Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.