Lniska. Opel uderzył w słup. Nie żyje jedna osoba

sobota, 14 kwietnia 2018 r., 03:36
fot. BK

W nocy z piątku na sobotę na drodze krajowej nr 7 w Lniskach doszło do wypadku. Opel uderzył w słup oświetleniowy. Na miejscu zginęła jedna osoba - 30-letni pasażer pojazdu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 2. w nocy na drodze krajowej nr 7 tuż przy zjeździe na Niestępowo (ul. Żukowska). Jak udało się nam ustalić, opel astra jadący od strony Żukowa w kierunku Gdańska z nieznanych przyczyn zjechał na łuku drogi na lewy pas, a następnie do rowu, po czym uderzył w słup oświetleniowy. Samochodem osobowym podróżowało dwóch mężczyzn. Na miejscu zginął pasażer auta. Kierowca został odwieziony do szpitala.

- 35-letni mieszkaniec Gdańska kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w słup oświetlenia ulicznego. Pasażer, 30-letni mieszkaniec Gdańska zmarł mimo reanimacji - informuje st. sierż. Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego KPP w Kartuzach.

W akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy z JRG Kartuzy, OSP Żukowo, OSP Leźno, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Na miejscu wypadku prowadzono czynności z udziałem prokuratora i lekarza sądowego.

Kierowcy pobrano krew do badań, by sprawdzić jego stan trzeźwości.

Droga jest przejezdna.

red.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.