Chwaszczyno. Oficjalne otwarcie Strefy Kultury

niedziela, 15 kwietnia 2018 r., 14:41
fot. Longina Templin

W sobotnie popołudnie uroczyście przecięto wstęgę, otwierając tym samym obiekt, na który mieszkańcy Chwaszczyna czekali od lat. Strefa Kultury, bo tak nazwano nową placówkę, będzie służyć wszystkim miejscowym organizacjom, klubom, stowarzyszeniom i działającym tam zespołom artystycznym. Znalazła tam też miejsce biblioteka z prawdziwego zdarzenia. Obiekt poświęcił ks. Piotr Gruba, proboszcz chwaszczyńskiej parafii.

Po raz pierwszy w nowej dużej sali mogła zaprezentować się Gminna Orkiestra Dęta, tancerze Szkoły Tańca Mambo, zespół Kaszubki, a członkinie KGW Chwaszczyno przygotowały skecz kabaretowy, który wywołał salwy śmiechu. Wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa. Sobotnią imprezę zakończył koncert Damroki Kwidzińskiej.

- Każde wydarzenie, takie które pozwala nam celebrować coś pozytywnego, a niewątpliwie taka inwestycja, która będzie służyć całej społeczności, jest czymś wyjątkowym w historii sołectwa, miejscowości i parafii Chwaszczyna. Inwestycja ta jest z naszej strony podziękowaniem dla wszystkich aktywnych mieszkańców, którzy wyjątkowo są zorganizowani w chwaszczyńskiej społeczności. I Koło Gospodyń Wiejskich, zespól Kaszubki, panie z koła hafciarskiego, kluby i stowarzyszenia działające na rzecz mieszkańców - powiedział burmistrz Wojciech Kankowski.

Wszystkim osobom, które były zaangażowane w realizację tego projektu, podziękowała Jolanta Wiercińska, sołtys Chwaszczyna.

- W nowym obiekcie odbywać się będą spotkania pań z KGW, koła hafciarskiego, próby zespołu Kaszubki i grupy tanecznej Rosa. Dodatkowo w sali lustrzanej będą zajęcia aerobiku dla pań i zajęcia prowadzone przez Pomorską Szkołę Walki Fighter. Zamierzamy też organizować warsztaty rysunku od podstaw dla dzieci i młodzieży oraz cykliczne warsztaty rękodzieła. Planujemy również naukę języka angielskiego - powiedziała nam Aleksandra Rogalewska, dyrektorka żukowskiego OKiS-u, który pełni pieczę nad Strefą Kultury.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.