Łyśniewo. Spłonął domek letniskowy

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 08:48
fot. AL

Pięć zastępów strażaków w poniedziałkowy poranek walczyło z pożarem domku letniskowego. Ogień najprawdopodobniej powstał tam na skutek nieszczelności przewodu kominowego. Najpewniej w wyniku zaczadzenia zginął pies.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał w poniedziałek około godziny 6. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęty jest domek letniskowy. Obiekt spłonął niemal doszczętnie. Przyczynę pożaru ustala policja, jednak wstępnie podaje się, że ogień mógł powstać na skutek nieszczelności przewodu kominowego.

W momencie przybycia na miejsce strażaków, mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Najpewniej jednak w wyniku zaczadzenia zginął pies.

W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów strażaków, w tym dwa z OSP Sierakowice, OSP Gowidlino, OSP Miechucino, JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.